Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію засуджених

Ресурс – десь 15-20 тисяч ув’язнених - Арахамія

Арахамія висловив сподівання, що вже цього тижня закон надійде на підпис президенту / фото УНІАН,

Верховна Рада України ухвалила закон щодо запровадження інституту умовно-дострокового звільнення осіб від відбування покарання для безпосередньої їх участі в обороні країни, захисті її незалежності та територіальній цілісності.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк, передає Укрінформ.

Він уточнив, що законодавча ініціатива №11079-1 була ухвалена в цілому 279 голосами народних депутатів.

Закон розроблено з метою визначення правових та організаційних засад залучення до військової служби громадян, яким призначено покарання за вчинення злочинів у вигляді обмеження волі або позбавлення волі.

Під час проведення мобілізації та/або дії воєнного стану до осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі, судом може бути застосоване умовно-дострокове звільнення для проходження ними військової служби за контрактом.

Умовно-дострокове звільнення для проходження військової служби за контрактом може бути застосовано судом, якщо засуджений виявив бажання проходити військову службу за контрактом та відповідає вимогам проходження військової служби.

Також встановлюється відповідальність за ухилення від проходження військової служби такими особами – позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Не будуть звільнятися особи, причетні до терористичних актів, фінансування тероризму, а також засуджені особи за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатацію транспортних засобів в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, що призвело до ДТП із загибеллю іншої особи, а також громадяни, які були засуджені за скоєння умисного вбивства двох або більше осіб, або поєднаного із зґвалтуванням або сексуальним насильством, та особи, що здійснили особливо тяжкі корупційні правопорушення.

Очікується, що ухвалення закону забезпечить створення додаткових можливостей для комплектування Збройних сил України та інших військових формувань, а також надасть додаткову мотивацію особам, засудженим за вчинення злочинів, до виправлення та виконання обов’язку з відсічі збройної агресії проти України.

Як повідомляє УНІАН, голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія розповів, скількох людей можуть мобілізувати в рамках «закону про зеків». Про це він сказав у коментарі журналістам, відповідаючи на запитання щодо ухваленого нині закону.

«Сьогодні ухвалений закон, так званий, внутрішня його назва - про мобілізацію зеків, ми так називаємо… Створює можливості для Сил оборони залучати людей, які відбувають покарання у в’язницях», - зазначив Арахамія.

Він пояснив, що рекрутери індивідуально вирішуватимуть, з ким військові хочуть укласти контракт.

«Потім береться відношення від командира військової частини, який їх буде залучати. Потім з цими вже документи і фактично підписаним контрактом вони йдуть до суду. Суд приймає рішення про умовно-дострокове звільнення від покарання. І вони етапуються», - розповів депутат.

Арамія уточнив, що це етапування до військової частини для проходження служби в Збройних силах України здійснюється за допомогою Національної гвардії.

«Ресурс – десь 15-20 тисяч ув’язнених. Це загальний ресурс, який може підпадати під ці критерії. Скільки з них підпише безпосередньо контракт – ми не знаємо. Це ж за згодою обох сторін. Орієнтуємося, що це буде не менше, ніж декілька тисяч людей, скажімо так», - зауважив парламентар.

Він пояснив, що оцінки дуже умовні, тому що раніше такого ще не робилося. Арахамія також висловив сподівання, що вже цього тижня закон надійде на підпис президенту і буде опублікований.

Читайте також: повідомлено про підозру у перешкоджанні діяльності ЗСУ адмінам інтернет-спільнот, які повідомляли місця вручення повісток.

«Головне управління розвідки – вони перші сказали, що вони будуть з цим працювати. Вони вже знають, вже навіть мають якісь напрацювання з людьми. І будемо дивитися», - сказав депутат.

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий

Читайте також