Верховна Рада ухвалила законопроєкт “Про службу військового капеланства”: що це означає (ФОТО)

262421261-989257078329369-5475704637453083806-n
262421261-989257078329369-5475704637453083806-n

Законопроєкт “Про службу військового капеланства” №4626 ухвалено 30 листопада. Про це повідомив один зі співавторів законопроєкту депутат Ростислав Тістик.


Як повідомив творець закону, 291 народний депутат підтримав законопроєкт 4626 «Про Службу військового капеланства». Переважно підтримали в усіх фракціях, за винятком «Опозиційної платформи – За життя»


«Сьогодні ми зробили важливий крок для підтримки священнослужителів-добровольців, що з перших днів і до сьогодні на передовій. Українських Парламент пам’ятає вчинки Героїв! Ухваленння законопроєкту - найменше, що можемо зробити і як віддячити за Вашу службу!» - сказав один із співавторів законопроєкту - Ростислав Тістик.



[caption id=«attachment_329363» align=«aligncenter» width=«506»] Фото: Ростислав Тістик[/caption]



У законі визначаються принципи, на яких здійснюється діяльність Служби військового капеланства, її структура, порядок підпорядкування та загальна чисельність; закріплюється статус військових капеланів як військовослужбовців, визначаються їх функціональні обов’язки; запроваджуються квоти конфесійного представництва відповідно до потреб особового складу з урахуванням поліконфесійності нашої держави.


Також передбачається створення міжконфесійних рад з питань військового капеланства як дорадчих органів при Міністерстві оборони України та Міністерстві внутрішніх справ України. Згідно з текстом документу, Служба підпорядковується безпосередньо командуванню військової частини. Її чисельність - не менша 0,2% чисельності відповідного військового формування.


Військові капелани не отримують зброї та боєприпасів, а також не можуть бути залучені до чергувань, нарядів, проведення службових розслідувань.


До підготовки документи були залучені представники різних релігійних конфесій, військовослужбовці та військові капелани, на яких поширюватиметься дія Закону. Всеукраїнська Рада Церков підтримала поточну редакцію законопроєкту.


Ростислав Тістик подякував усім зацікавленим сторонам: «Дякую всім причетним за тривалу роботу над документом - військовим капеланам, представникам різних релігійних конфесій, військовослужбовцям та колегам-депутатам...»








Закон закріплює за військовими право брати участь у богослужіннях під час виконання обов’язків військової служби з дозволу командира.


Ключові моменти закону: 




- Закріплюється статус військових капеланів як військовослужбовців та тлумачаться ключові поняття ( визначаються функціональні обов’язки військових капеланів та принципи, на яких здійснюється діяльність

-Служби військового капеланства - структура, порядок підпорядкування, чисельність;

- забороняється видача зброї та боєприпасів військовим капеланам та унеможливлюється залучення капеланів до чергувань, нарядів, проведення службових розслідувань та інших дій, несумісних з посадовими обов’язками та статусом священнослужителя;

- посилюються визначені Конституцією права військових, зокрема на свободу віросповідання та задоволення духовно-релігійних потреб наших захисників і членів їх родин;

- визначаються організаційно-правові засад взаємодії військових формувань і релігійних організацій;

- запроваджуються квоти конфесійного представництва відповідно до потреб особового складу

- передбачається створення рад з питань військового капеланства як дорадчих органів при МОУ та МВС





Як інформує Ростислав Тістик, це історична можливість продовжити і процес декомунізації української армії та перейняти понад 200 річний успішний досвід США, Великої Британії, Франції та більшості країн-членів НАТО





varta1.com.ua: Новини