Верховна рада зареєструвала проект Закону про надання статусу УБД медпрацівникам

13213022__large
13213022__large

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо надання статусу учасника бойових дій медичним працівникам» за номером № 2341.

Законопроект покликаний усунути нерівність між медичними працівниками, які виконують свої професійні обов’язки в зоні проведення антитерористичної операції та іншими службовими особами, які, не виконуючи бойового завдання, не будучи на передовій і не беручи участі у бойових діях, отримали статус учасника бойових дій.

«В Україні тисячі медичних працівників, які рятували і продовжують рятувати життя нашим Захисникам на лінії розмежування. Але, незважаючи на свій величезний внесок в обороноздатність країни, ці люди чомусь ні отримують статус учасника бойових дій. У той же час, посадові особи органів державної влади, наприклад, прокуратури, іноді отримують даний статус всього за кілька годин перебування в зоні ООС. Ідею виправити цю нерівність мені подав голова Бородянської ЦРЛ Ігор Чебишев. Розуміючи важливість роботи медицині скі працівників на фронті, я зареєструвала Відповідний законопроект »Про внесення змін до Закону України« Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту »Щодо надання статусу учасника бойових дій медичних працівників«, який покликаний вирішити дану проблему», — заявила автор законопроекту Ольга Василевська-Смаглюк, на своїй сторінці у «Facebook».

Запропоновано внести зміни до п. 19 ст. 6 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», якими встановити, що учасниками бойових дій визнаються медичні працівникиякі безпосередньо були задієнні для виконання своїх службових обов’язків під час військових дій в зоні проведення антитерористичної операції.