Верховний Суд України визнав незаконним будівництво готелю на площі Міцкевича у Львові

Суд визнав рішення виконкому ЛМР про затвердження містобудівних умов та обмежень для будівництва готелю незаконним

Джерело фото: Lviv.media

Верховний Суд України визнав протиправним та скасував рішення Виконкому Львівської міської ради про містобудівні умови і обмеження на будівництво готелю на площі Міцкевича. Оскільки площа Міцкевича входить до пам’ятки «Львів – Ансамбль історичного центру», суд вирішив, що землі, на яких розташована ця пам’ятка, за законом мають історико-культурне призначення, і органи місцевого самоврядування не мають права його змінювати.

Про це повідомила пресслужба Верховного Суду у вівторок, 27 лютого, інформує Lviv.media.

У 2020 році Львівська міська рада дозволила ТОВ “Центр розвитку нерухомості” збудувати на площі Міцкевича, 9 готель з адміністративно-торговими приміщеннями та підземним паркінгом. Після цього Львівська обласна організація Національної спілки художників України та Український національний комітет Міжнародної ради з питань пам`яток і визначних місць подали позов до суду, вимагаючи визнати це рішення міської ради незаконним та скасувати його.

В обґрунтування позову зазначалося, що площа Міцкевича розміщується в межах історичного ареалу м. Львова та на території об’єкта, внесеного до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, і що за вказаною адресою розташована пам’ятка культури національного значення. Розміщення готелю не відповідає категорії земель історико-культурного призначення, розповіли у Верховному Суді.

Земельна ділянка разом з пам’яткою, яка на ній розташована, — фундаментами, фрагментами стін та залишками підвальних приміщень житлового будинку 1839 року, — належать до об’єкта всесвітньої спадщини “Львів – Ансамбль історичного центру“. У зв’язку з цим, для будівництва готелю потрібно було отримати дозвіл від Міністерства культури України, а також від органу управління об`єктом всесвітньої спадщини — ЮНЕСКО. Крім того, у 2014 році методична рада Міністерства культури вирішила, що будинок, який раніше був на цій ділянці, необхідно відтворити в його історичному вигляді.

Читайте також: Львів відсудив понад 1 млн грн в готелю та магазину, які заборгували за оренду.

Розглянувши всі матеріали справи, Суд визнав рішення виконкому Львівської міської ради про затвердження містобудівних умов та обмежень для будівництва готелю на площі Міцкевича незаконним.

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий

Читайте також