Верховна Рада запровадила День української музики щорічно у третю суботу вересня

УКРАЇНА

День української музики відзначатиметься щорічно у третю суботу вересня

Верховна Рада схвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №15206 щодо встановлення у третю суботу вересня щорічного державного свята – Дня української музики.

Під час пленарного засідання в середу, 27 червня, рішення підтримали 292 народні депутати, жодного голосу проти.

Проєкт постанови №15053 було зареєстровано у Верховній Раді 3 березня.

Як зазначається у пояснювальній записці, вибір цієї дати має історичне та символічне значення. Дата пов’язана з подіями фестивалю "Червона Рута" 1989 року в Чернівцях, коли 24 вересня на закритті фестивалю вперше публічно прозвучав заборонений тоді гімн "Ще не вмерла Україна". Події фестивалю широко висвітлювалися західними радіостанціями, що допомогло привернути увагу світової спільноти до прагнень українського народу. Ініціатива щодо встановлення Дня української музики була висловлена представниками музичної індустрії під час зустрічі з керівництвом Верховної Ради 18 вересня 2025 року.

Читайте також: Генсек ООН "глибоко стурбований" планами Москви щодо ударів по Києву

Серед авторів проєкту постанови – Олександр Санченко (фракція "Слуга народу"), Микола Княжицький ("Європейська солідарність"), голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

1-й Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики "Червона рута" відбувся 17-24 вересня 1989 року у Чернівцях.  

 

 

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Х
Хтось

А що в Україні є музика? Постійно чую останнім часом старі російські пісні, які переклади українською і молодь думає що це нові хіти :)

Читайте також

Найкоментованіше

  1. Росія готується до зимового наступу, - NYT
  2. У Львові 20 серпня попрощаються з батьком чотирьох дітей Миколою Госовським, який у 2024 році став на захист України
  3. Європейська країна може депортувати українців мобілізаційного віку, які не мають підстав для тимчасового захисту
  4. На Львівщині виявили підпільний завод з виробництва мінеральної води
  5. Загинув 21-річний морпіх Євген Мінженер, який після протезування в Центрі UNBROKEN повернувся до війська

Найчитаніше

  1. Жахлива ДТП на Львівщині: автобус збив пішохода після чого чоловіка переїхав автопоїзд
  2. У Львові 15-річна дівчина побила трьох людей
  3. На Львівщині виявили підпільний завод з виробництва мінеральної води
  4. У Львові 20 серпня попрощаються з батьком чотирьох дітей Миколою Госовським, який у 2024 році став на захист України
  5. Після майже двох років полону на Львівщину повернеться 28-річний Захисник Євген Новосад