Верховна Рада звільнила міністрів Германа Галущенка та Світлану Гринчук з посад
Сьогодні трибуну парламенту блокували, але за звільнення міністрів таки проголосували
Верховна Рада 19 листопада проголосувала за звільнення Германа Галущенка з посади міністра юстиції, який фігурує у справі "Мідас", інформує ТСН.
Зауважимо, рішення про відставку Галущенка підтримали 323 депутати. Жодний нардеп не голосував “проти” чи “утримався”.
Виконання обов’язків міністра юстиції України тимчасово покладено на заступника голови Мін'юсту з питань європейської інтеграції Людмилу Сугак.
Окрім того, 315 депутатів підтримали звільнення міністерки енергетики Світлани Гринчук, яка також фігурує у розслідуванні НАБУ і САП.
Зауважимо, Галущенко 17 липня 2025 очолив Міністерство юстиції, а від від квітня 2021-го був міністром енергетики. Саме під час перебуванням на цій посаді він став фігурантом у справі про корупцію на будівництві захисник споруд в оборонці та енергетиці.
12 листопада Кабінет міністрів відсторонив Галущенка від виконання обов’язків міністра юстиції. Політик, коментуючи рішення уряду, наголосив, що “повністю погоджується” з рішенням, мовляв, “не тримається за посаду”.
Своєю чергою, міністерка енергетики Світлана Гринчук подала заяву про відставку. Також вона додала, що під час її роботи не було жодних порушень законодавства, та підтвердила, що таких «фактів не може існувати в принципі».
Галущенка також було виключено з РНБО. Того дня Комітет ВРУ з питань правової політики підтримав відставку міністра юстиції та ухвалив рішення винести відповідне питання на розгляд парламенту.
Читайте також: На тлі операції «Мідас» спливли пікантні подробиці про стосунки між двома українськими міністрами
Голосувати за відставку Рада мала напередодні, 18 листопада. Однак депутати фракції “Європейська Солідарність” заблокували трибуну, вимагаючи відправити у відставку весь уряд, а не лише Галущенка та очільницю Міненерго Світлану Гринчук. Сьогодні трибуну парламенту також блокували, але за звільнення міністрів таки проголосували.
varta1.com.ua: Новини
Вже 21 загиблий у Тернополі, зруйновано понад 200 квартир (ОНОВЛЕНІ ДАНІ)
Станом на 14:00 відомо про 21 загиблу особу, з них 2 — діти, 66 людей отримали поранення - з них 16 дітей
У Тернополі вже відомо про 19 загиблих людей та десятки поранених (ФОТО)
Відбулося влучання у дві житлові багатоповерхівки, виникли пожежі та руйнування
У туристичному центрі на Закарпатті через спалах інфекції заборонили в’їзд туристам, школи на «дистанційці», закрили ресторани
Комунальні служби та поліція, здійснюють постійний моніторинг дотримання встановлених обмежень
Найкоментованіше
- У Раді пропонують "ускладнити життя" ухилянтам
- У The Telegraph вважають, що Трамп може вийти з мирного процесу
- Зеленський дав обнадійливу заяву щодо закінчення війни
- У ТЦК пояснили, коли військового звільнять від відповідальності за СЗЧ
- Учасниця двох Олімпіад з України прийняла російське громадянство
Найчитаніше
- На Львівщині затримано голову сільської ради зі спільником
- Поліція повідомила деталі вбивства військового ТЦК у Львові
- У Львові чоловік вбив військослужбовця ТЦК
- Смертельна ДТП під Городком: Водій BMW X5 під час обгону спричинив масову аварію, загинув 33-річний чоловік
- У Львові хлопець вдарив ножем чоловіка, який заступився за жінку (ФОТО)
Коментарі