Вибух на білоруському аеродромі: хто причетний та чим атакували

Силовики знайшли сумку з пультами управління дронами

ФОТО: ілюстративне

Білоруські партизани причетні до диверсії на військовому аеродромі «Мачулищі» в Білорусі, внаслідок якої зазнав ушкоджень російський військовий літак.

Про це повідомили голова ініціативи BYPOL Олександр Азаров у коментарі «Нашій Ниві» , «Беларускі Гаюн».

 Азаров підтвердив «Нашій Ниві», що диверсію в «Мачулищах» влаштували білоруські партизани.

У коментарі «Белсату» Азаров розповів, що російський літак А-50 атакували з повітря. Напад за допомогою безпілотників здійснили учасники плану «Перемога», зараз вони в безпеці. За його словами, операція готувалася кілька місяців.

«Це були дрони. Учасники операції – білоруси, учасники плану »Перемога«, зараз вони в безпеці за межами країни. Всі розійшлися, нехай тепер шукають вітру в полі», - зазначив Азаров.

За інформацією «Беларускі Гаюн», атаку на літак у Мачулищах було здійснено за допомогою двох дронів.

«Беларускі Гаюн» також має інформацію, що силовики знайшли сумку з пультами управління дронами.

За даними BYPOL, унаслідок 2-х вибухів у літака ДРЛО А-50 ПКС РФ пошкоджено передню і центральну частини літака, авіоніку і радіолокаційну антену.

Як пише «Беларускі Гаюн» реєстраційний номер пошкодженого літака – RF-50608 (бортовий номер «43 червоний», заводський номер 0093479377, серійний номер 60-05).

Цей борт прилетів до Білорусі 3 січня 2023 року і наразі пробув у РБ 54 дні, зробивши 12 вильотів. До цього, попереднього разу, борт прилітав до Білорусі 24 лютого 2022 року.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк