Від сьогоднішнього дня за комунальні борги нараховуватимуть пеню
В Україні з 1 травня набувають чинності основні пункти прийнятого ще в кінці 2017 року закону про ЖКГ. Всі, починаючи з 20 травня, хто не встигне сплатити за комуналку, будуть отримувати пеню — 0,01 % від суми боргу за кожен день прострочення. Про це пише "ТСН".
З 1 травня українці можуть зіткнутися з такими новаціями, як пеня, штрафи, перевірки і навіть відключення.
«Якщо у вашому будинку є ОСББ або керуючий, грати за правилами легше. Договір з постачальником послуг від імені всіх мешканців підписує він. Або ж разом із сусідами ви вибираєте компанію і підписуєте колективний договір. І в цих відносинах з’являється чіткий поділ на »наше« і »не наше«. Труби в будинку — ваша відповідальність. За дірки і латання цих труб платите ви», — йдеться у сюжеті.
За все, що витече з них дорогою до вашої квартири, теж.
А ось комунікації, прокладені до будинку, обслуговують комунальники за свій рахунок.
З індивідуальним споживачем все інакше. Кожен власник квартири окремо укладає договір з водо-газо-електропостачальником. І якщо ви домовитеся з сусідами: за всі труби до крана у вашій квартирі відповідатиме постачальник.
І тут є кілька неприємних сюрпризів. Всі, хто, починаючи з 20 травня, не встигне заплатити за комуналку, будуть отримувати пеню 0,01 % від суми боргу за кожен день прострочення.
Тобто, якщо в платіжці за комуналку у вас 1000 гривень, то за місяць прострочення ви отримаєте символічну, порівняно з європейськими штрафами, пеню — 3 гривні.
Але враховуючи, що борг українців за комуналку станом на лютий — 69 мільярдів гривень, можна собі уявити, як ця сума збільшиться, якщо з кожного ще по кілька гривень зібрати.
Уникнути пені можна, якщо доведете, що зарплату затримують або держава несвоєчасно видала субсидію. Вам знайома ситуація, коли кілька сімей в будинку злісно не платять за комуналку місяцями, а то й роками? Все, що їм загрожувало, це позов у суд, куди вони звичайно могли не прийти. Ця практика і зараз залишається.
Боржникам будуть надсилати лист-попередження, на який ви впродовж 30 днів повинні якось відреагувати: погасити борг або укласти договір про реструктуризацію. Якщо проігноруєте — вас відключать від води та опалення.
Не до кінця зрозумілий лише механізм, як відключатимуть: поквартирно або страждатиме весь будинок.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
В Одесі затримали таксиста, який коригував обстріли міста під час поїздок
Місцевий житель під прикриттям пасажирських перевезень збирав дані про локації Сил оборони та енергооб’єкти для фсб
Уряду пропонують блокування азартних ігор для військових
На вебсайті Міністерства цифрової трансформації оприлюднили проєкт постанови Кабміну, який передбачає обмеження участі військовослужбовців в азартних іграх. Документ пропонує створити механізм повного блокування доступу до гральних закладів та онлайн-казино для понад 1 млн захисників через синхронізацію реєстрів.
Найкоментованіше
- У центрі Львова невідомі нищать обладнання і сантехніку інклюзивної громадської вбиральні (ВІДЕО)
- Києво-Печерську лавру тимчасово закрили для відвідувачів
- Українців хочуть карати великими штрафами та тривалим ув’язненням за образу військових
- Макрон заявив, що розподіл сил в Україні значно змінився
- У Львові ТЦК затримали адміністратора мережі Telegram-каналів «Труха» (ВІДЕО)
Найчитаніше
- У Львові розпочинають ремонт ще однієї вулиці, на місяць перекриють рух транспорту
- Стали відомі подробиці смертельної автопригоди в якій електромобіль впав у річку на Львівщині
- Пасажирка водія, який скоїв у Києві ДТП з чотирма загиблими, розповіла деталі аварії
- Суддя з Львівщини сяде на вісім років за грати
- Поліція встановлює осіб, які били лежачого чоловіка у центрі Львова (ВІДЕО)
Коментарі