Від ударів по РФ є мізерний ефект, - експерт

«Крапля в морі»

Він підрахував, що з жовтня Україна здійснила щонайменше 20 атак на російські НПЗ. На його думку, «атаки мали обмежений вплив на виробництво палива в Росії», а «їхні наслідки тривали недовго». Він зауважив, що головним ефектом цих ударів стало те, що Росія припинила експорт дорожчих нафтопродуктів і замість них збільшила експорт дешевшої сирої нафти. 

«Російські нафтові компанії справді, ймовірно, втратили близько 15 доларів США за барель доходу від нафти, яку їм довелося експортувати в сирому, а не очищеному вигляді. Але це крапля в морі порівняно із загальними доходами Росії від нафти», – заявив він.

Валові втрати Росії від переходу з експорту нафтопродуктів на експорт нафти у квітні 2024 року склали орієнтовно 135 мільйонів доларів. 

«Імпорт Росією палива з Білорусі — один вантаж поїзда, що становить менше половини відсотка тижневого споживання бензину в Росії — не означає, що Росія відчуває загальнонаціональний дефіцит палива», – додає аналітик.

Зрештою у травні Кремль скасував заборону на експорт бензину після того, як з’ясувалося, що в Росії є багато зайвого бензину на складах, стверджує він. З 12 великих нафтопереробних заводів, які Україна пошкодила в період з січня по травень, половина була повернута до повної роботи протягом трьох тижнів, а решта – протягом трьох місяців, додає аналітик.

Читайте також: Студентів-чоловіків, які відмовляться проходити базову загальновійськову підготовку, будуть відраховувати із закладу освіти

«Практичні наслідки нападів на нафтопереробні заводи були відносно невеликими та короткочасними; вони мало вплинули на світову економіку саме тому, що мало вплинули на Росію. Щоб реально вплинути на результат війни, Україні доведеться різко посилити ці атаки, набагато суттєвіше зменшивши обсяги нафти, яку Росія може переробити, і ускладнивши для Росії постачання достатнього палива для своєї армії та внутрішньої економіки», – вважає Вакуленко.

varta1.com.ua: Новини

Юлія Зуб