Відключення світла та генератори: як не наробити пожежі та біди

Поради рятувальника, які допоможуть зберегти життя та майно

Відключення електроенергії призвело до збільшення кількості пожеж, яка і переважно завжди зростає в осінньо-зимовий період. Про це в матеріалі Суспільному розповів пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий.

За його словами, одна із основних причин пожеж — це порушення правил пожежної безпеки під час використання відкритого вогню і під час користування нагрівальними приладами.

Так, 40% пожеж відбуваються у житловому секторі, розповів Хорунжий. Він відзначив, що збільшилась кількість пожеж на промислових об’єктах, на агрокомплексах внаслідок обстрілів РФ. Але житловий сектор займає величезну, якщо брати у процентному відношенні, складову усіх пожеж від початку року.

“Від початку року виникло понад 70 тисяч пожеж. Більше 1200 людей загинули на цих пожежах. Це величезна кількість. Надзвичайно важливо дотримуватися правил пожежної безпеки”, — сказав представник ДСНС.

За словами пресофіцера ДСНС, генератори працюють на легкозаймистих рідинах. Загроза в тому, що вони виділяють велику кількість токсичних продуктів.

“Це як завести автомобіль в гаражі, і весь час залишатися в закритому приміщенні. Людина може просто отруїтися чадним газом. Він дуже небезпечний”, — розповів Хорунжий.

Генератори потрібно встановлювати:

  • не в приміщеннях, а на відкритій території
  • відстань від генератора до вікон і вхідних дверей має бути не менше, ніж 6 метрів.

Це запобігає тому, щоб ці токсичні продукти не потрапили в приміщення, щоб люди не задихнулися.

“Є ще такий пристрій — детектор чадного газу. Ми радимо їх встановлювати і у приміщеннях для того, щоб під час пічного опалення або користування іншими теплогенеруючими приладами, детектор міг сигналізувати про перевищену кількість чадного газу і передати гучним звуковим сигналом”, — сказав Хорунжий.

Встановлювати генератори на балконі категорично не можна!

Також відповідно до державних будівельних норм опалення, вентиляції та кондиціонування, заборонено використання буржуйок в багатоповерхових будинках, в цокольних та підвальних приміщеннях.

“Це чадний газ та пожежна небезпека. Їх можна використовувати в приватному секторі в будівлях до 2-го поверху. Щодо генераторів — те ж саме”, — сказав речник ДСНС.

По-перше, це пожежна небезпека, не можна зберігати дома легкозаймисті речовини. По-друге, це токсичні продукти горіння.

“Було кілька випадків у Києві, коли ми виїжджали на вибухи газових балончиків під час того, як люди, покористувавшись газовими пальниками, залишали їх на електричних плитах. Коли вмикали світло, газові балони нагрівалися і вибухали. Це призводило до травмування людей та пожеж”, — розповів Хорунжий.

Головне правило — не залишати газові пальники без нагляду!

Коли покористувалися, потрібно від’єднати газовий балончик від пальника і покласти в безпечне місце, подалі від дітей. Діти не мають знати, де ці балончики лежать. Захищати їх від сонячних променів або інших теплових проявів енергії, щоб вони не вибухнули. Купувати газові пальники потрібно в ліцензованих точках продажу. Вони мають бути сертифіковані.

Щодо пунктів обігріву, за словами представника ДСНС, це прерогатива місцевих органів влади. Але ДСНС долучається до цього процесу там, де є необхідність, надзвичайна ситуація і критична ситуація.

Раніше ми розповідали, як користуватись правильно туристичними газовими плитами, щоб не згоріти живцем

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також