Відкрито оновлену площу в історичній частині Львова (ФОТО)

IMG-0961
IMG-0961

У неділю, 12 вересня, відкрили оновлену площу в історичній єврейській дільниці Львова. Оновлену після реконструкції площу Коліївщини відкрили в рамках проекту «ReHERIT: Спільна відповідальність за спільну спадщину». Про це повідомили у пресслужбі ЛМР.

Це було завершення проект «ReHERIT: Спільна відповідальність за спільну спадщину», який розпочався у 2018 році та реалізований управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради, Центром міської історії, Лабораторією міського простору та Відділом культури Уманської міської ради за фінансового сприяння Європейського Союзу.

З нагоди відкриття оновленого громадського простору мешканців площі, львів’ян та гостей міста привітали міський голова Львова Андрій Садовий, головний рабин Львова та Західної України Мордехай Шломо Болд та президент Львівської обласної благодійної організації «Бней-Бріт «Леополіс». Водночас, директорка Центру міської історії Софія Дяк розповіла присутнім про задум проєкту, а начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко подякувала кожному, хто долучився до проєкту та працював над оновленням площі.

На криниці розмістили імена мешканців міста, які мешкали довкола площі з кінця XIX і до Другої світової війни та були записані у адресні книги різних років. Їх імена та професії написані трьома мовами: ідишем, польською та українською.

Окрім того, на площі поміняні всі мережі та комунікації, нова бруківка, нові крісла, нові смітники, і сама криниця, з якої йде вода.

Вартість реконструкції склала 3 мільйони гривень, з яких 1 мільйон були виділені з міського бюджету, а ще 2 мільйони отримали з європейських грантів.