Відоме ім’я підозрюваного у зґвалтуванні 11 дівчаток у Львові

WhatsApp Image 2020-09-28 at 14.21.11
WhatsApp Image 2020-09-28 at 14.21.11

За інформацією газети «Ратуша», отриманою з адвокатського середовища, у п’ятницю у Львівському СІЗО опинився Московченко Роман Вікторович, директор Благодійної організації «Фонд розвитку шкільництва «Софія».

На час, коли зловмиснику оголошували підозру, він у приватному порядку перебував на лікуванні у психіатричній лікарні (КНП ЛОР «Львівська обласна психіатрична лікарня «Заклад»). Згодом йому обрали запобіжний захід — тримання під вартою впродовж 60 діб без права внесення застави.

Свої злочинні розваги збоченець записував у щоденник, деякі знімав на відео. «Є певна складність у доведенні злочинів проти статевої свободи  і недоторканності, — пояснює заступниця начальника управління, начальниця відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров’я особи, слідчого управління Нацполіції у Львівській області Мирослава Степанюк, і додає: — Тому поліція від грудня попереднього року провела величезну роботу, і зокрема велика заслуга сторони обвинувачення у кримінальному провадженні у цій справі в тому, що підозрюваному вже обрано запобіжний захід, і він зараз перебуває в СІЗО. Слідчий, спільно з співробітниками Управліннями боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми поліції Львівщини за процесуального керівництва прокуратури області, зібрали достатню кількість доказів. Зокрема, правоохоронці відшукали фото- і відеоматеріали, які фільмував сам підозрюваний. На них зафіксовані ігри, вікторини з дітьми, які виходять за межі пристойності».

«Керівник офіційно незареєстрованого Молодіжного товариства організовував оздоровчі та просвітницькі табори для дітей, однак не мав на це офіційного дозволу. Чоловік, представляючись вірянином християнської церкви, ходив по школах і залучав дітей до участі в очолюваній ним молодіжній організації, умів справити гарне враження й на батьків дітей. Він знаходив підхід до священників та меценатів, і таким чином збирав одяг, іграшки, солодощі для благодійних справ, але й використовував ці речі для своїх майбутніх жертв», — розповіла Мирослава Степанюк.

За інформацією «Ратуші», серед тих, кого оточив сексуальною увагою педофіл, були діти як з неблагополучних родин, так і дівчатка з повноцінних сімей, які ні в чому не мали потреби. Цікаво, що педофіл ніколи не залякував дітей, а просто психологічно їх від себе узалежнював. За багато років у правоохоронні органи не звернулась жодна родина – діти просто мовчали.

Нагадаємо, як повідомляла «Варта1», зловмисника викрили слідчі відділу розслідувань злочинів, скоєних проти життя і здоров’я особи, спільно із співробітниками Управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми поліції Львівщини за процесуального керівництва прокуратури області. Ним виявися 46-річний львів’янин, на той час керівник одного з офіційно не зареєстрованих молодіжних таборів.

Як встановили правоохоронці, 46-річний львів’янин причетний щонайменше до 11 злочинів, скоєних щодо дівчат, віком від 11 до 14 років. За вчинене йому загрожує до п’ятнадцяти років позбавлення волі.