Відомо, скільки львів’ян позитивно ставиться до біопоховання (інфографіка)

1544110896-6168
1544110896-6168

Соціологи Інституту міста провели дослідження «Соціальний моніторинг якості життя у Львові 2019», у межах якого з’ясували ставлення мешканців і мешканок міста Лева до біопоховання та, відповідно, до спорудження у місті крематорію.

Результатами поділилася керівниця програми аналізу та досліджень КУ Інститут міста Тетяна Приходько.

Дані опитування засвідчили, що мешканцям не вистачає інформації щодо питань біопоховання: майже кожен п’ятий (21,5 %) вагається у своїх відповідях. Звідси — близько третини не знає, чи питання побудови крематорію у Львові повинне бути на порядку денному.

Натомість серед тих, хто визначився із своєю позицією, кожен другий — 51,1 % опитаних у Львові — позитивно ставиться до впровадження системи біопоховання. З них чоловіки більше підтримують ініціативу, ніж жінки: відповідно 56,1 % та 46,9 %.Зазначається, що в анкетуванні наводили приклад не лише кремації тіла, а й інші альтернативи форми екопоховання.

Соціологи виявили, що переважно позитивне ставлення до біопоховання спостерігається серед молоді.

«Наша гіпотеза про те, що біопоховання — це вибір молодих осіб цілком підтвердилась. Зокрема, позитивне ставлення мають 60,0 % молоді 18−30 років, 57,6 % — особи 31−45 років. Далі йде спадання: 45,6 % опитаних 46−60 років підтримують цю ідею, а серед осіб 61+ років — таких виявилось 41,4 %, що у загальному є вище, ніж ми передбачали завчасно», — зазначила керівниця програми аналізу та досліджень КУ Інститут міста Тетяна Приходько.Вона також зауважила, що дослідили також те, як належність до конфесії впливає на ставлення чи впровадження до біопоховання.

«Це був один із найважливіших факторів, з яким ми хотіли вивчити кореляцію. Ми прогнозували, що конфесійна приналежність не впливатиме радикально на громадську думку. Так і сталось: різниця між тими, хто відвідує автокефальну церкву і тими, хто відвідує греко-католицьку церкву, є зовсім незначною і становить 4 % (50,6 % vs 46,7 %). Тобто для кожного другого релігійного мешканця біопоховання є дійсно альтернативою», — йдеться в повідомленні .

Варто додати, що створено робочу групу щодо будівництва крематорію у м. Львові.Як продемонструвало соцопитування, не менш, ніж 51% опитаних мешканців Львова (47 % жінок та 55 % чоловіків) ставляться позитивно до будівництва крематорію у місті. Зокрема, найбільш позитивно оцінюють цю ідею мешканці\ки із Франківського (63 %) району, дещо нижче — Сихівського (53 %), а найменш — із Личаківського (46 %) та Шевченківського (47 %) районів.