Від сьогодні вся реклама в Україні має бути державною мовою

vazhlyvist-ukrainskoi-movy-dlia-derzhavy
vazhlyvist-ukrainskoi-movy-dlia-derzhavy

Сьогодні, 16 січня, набули чинності норми статті 32 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», що прийняла Верховна Рада 25 квітня 2019 року.

Про це йдеться на сайті Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

«Ця стаття регламентує використання державної мови у сфері реклами. Із зазначеної дати вся реклама на телебаченні, радіо, а також у друкованих виданнях має бути виконана лише українською мовою», — сказано в повідомленні Нацради.

Телерадіоорганізації закордонного мовлення і телерадіоорганізації, що ведуть мовлення однією або кількома офіційними мовами Європейського Союзу, поряд із державною мовою можуть розміщувати рекламу офіційними мовами Європейського Союзу.

У друкованих засобах масової інформації, що видаються однією з офіційних мов країн ЄС, допускається розміщення реклами тією мовою, якою видається такий друкований засіб масової інформації.

Водночас, цим законом було внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими визначено, що порушення вимог Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» щодо застосування державної мови у сфері реклами тягнуть за собою накладення штрафу від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або попередження, якщо порушення вчинене вперше.

Також в Україні сьогодні, 16 січня, відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту.