Відтепер в Україні штрафуватимуть за перевезення дітей без автокрісла

4193-kak-vybrat-avtokreslo-dlya-rebenka-ot-1-goda-17
4193-kak-vybrat-avtokreslo-dlya-rebenka-ot-1-goda-17

Сьогодні, 29 жовтня, Верховна Рада нарешті ввела за це штрафи. Рішення було прийнято у другому читанні. Про це повідомляє Vezha.

Згідно з ратифікованим законом, за порушення правил перевезення дітей водія штрафуватимуть у розмірі 30-ти неоподаткованих мінімумів (510 гривень). При повторному порушенні штраф сягатиме 850 гривень.

«Відсутність законодавчої норми щодо відповідальності за порушення правил перевезення дітей, призводить до їх вибіркового використання. Відсутність штрафу за це правопорушення створює у суспільстві уявлення, що порушення цих норм є чимось дріб’язковим та несуттєвим. Це призводить до масового ігнорування встановлених правил перевезення дітей, а особливо, до ігнорування в користуванні автокріслами, хоча наслідком може стати загибель дитини», — йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Додамо, заборона перевозити дітей віком до 12 років і зростом до 145 сантиметрів у автомобілі без використання спеціальних засобів існувала й раніше. Лише відтепер неправомірні дії передбачатимуть штрафування.

Нагадаємо, за статистикою МОН В Україні кожен 10-ий травмований у ДТП — дитина.