Викрили посадовців військової частини, які перебуваючи у глибокому тилу щомісяця «виписували» собі «бойові» 100 тисяч гривень (ФОТО)

Командування однієї з бригад військового формування, яка дислокується на Київщині...

 

Працівники ДБР повідомили про підозру ще двом посадовцям військової частини з Київщини, які безпідставно «виписували» собі бойові виплати, перебуваючи в глибокому тилу.

Як повідомляє ДБР, Бюро спільно з СБУ на початку поточного року викрили оборудки с бойовими доплатами в одній з військових частин Київщини. Шість посадовців після запровадження додаткової винагороди для військовослужбовців на початку повномасштабної агресії вирішили збагатитися на бойових виплатах. Вони щомісячно нараховували доплату в 100 тисяч гривень підлеглим, які перебували у Києві, а не на передовій.

Як повідомляє СБУ, військова контррозвідка Служби безпеки спільно з ДБР та за сприяння нового керівництва Національної гвардії викрила у лавах Нацгвардії ще одну «схему» безпідставного нарахування премій за нібито участь у боях на передовій.

Цього разу на оборудках з державними грошима викрито командування однієї з бригад військового формування, яка дислокується на Київщині.

З першого дня повномасштабного вторгнення рф і до серпня 2022 року фігуранти незаконно «преміювали» себе на загальну суму майже 14 млн бюджетних гривень. Посадовці безпідставно нараховували собі та своїм підлеглим щомісячну доплату у розмірі 100 тис. грн, яка передбачена за безпосередню участь у бойових діях проти російських окупантів. При цьому учасники злочинної схеми не перебували в районах боєзіткнень і не виконували жодних завдань на передній лінії фронту.

За даними слідства, до організації оборудки причетний заступник командира – начальник штабу військової частини. Він безпідставно підписував рапорти щодо нарахування «бойових» премій своїм підлеглим, насамперед керівному складу. Їх особи також встановлено – це командир дивізіону, командир 3-го батальйону, начальник відділення обліку особового складу, заступник командира 1-го батальйону та командир роти.

На підставі зібраних доказів заступнику командира – начальнику штабу військової частини і п’ятьом його підлеглим повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 425 ККУ (недбале ставлення до військової служби). Наразі вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу.

Читайте також: на Рівненщині через «бойові» доплати двоє заступників командира роти пішли під суд.

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 8 років тюрми, повідомляє СБУ.

 

 

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий