Віктор Ляшко пояснив, чи мають магазини закривати непродовольчі відділи на вихідні

19963-lasko_1
19963-lasko_1

Торговельним закладам, у яких відведено не менше 60 % площі під продукти харчування, дозволено працювати під час карантину «вихідного дня», без обмеження торговельного асортименту, повідомляє пресслужба МОЗ.

«До нас надходять відомості, що контролюючі органи вимагають від супермаркетів та магазинів закрити відділи непродовольчих товарів або прибрати такі товари з полиць», — йдеться у повідомленні головного санлікаря.«Ми стикаємося з випадками буквального трактування написаного у положенні. Варто зазначити, що відповідним пунктом постанови про карантин »вихідного дня« дозволено роботу супермаркетів та магазинів із площею 60 % і більше під харчові продукти, без обмеження торговельного асортименту закладу», — каже головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Нагадаємо, Кабінет міністрів на засіданні 11 листопада ухвалив рішення про скасування адаптивного карантину і запровадив в Україні загальний карантин з «локдауном вихідного дня». Обмеження почали діяти 13 листопада і попередньо триватимуть до 30 листопада.

Карантин вихідного дня, серед іншого, передбачає, що зачиняються заклади торговельного і побутового обслуговування населення, окрім закладів торгівлі продуктами харчування (якщо мінімум 60 % торговельної площі відведені для продажу їжі), пальним, лікарськими засобами та медичними виробами, ветеринарними препаратами.