Вимагали платити по 50 грн за ночівлю: засуджено поліцейських, які катували людей на вокзалі у Львові

Окрім тюремного ув’язнення суд вирішив стягнути з них на користь держави витрати за проведення експертизи

ФОТО: ілюстративне

У Львові судили двох поліцейських, які били людей за відмову платити по 50 грн за ночівлю на вокзалі. Залізничний районний суд виніс їм вирок та призначив по 7 років ув’язнення. Про це пише Lviv.media.

Відомо, що правоохоронці у відділку поліції, що розташований ‘на Львівському залізничному вокзалі, катували людей. Двоє старших сержантів — Дмитро Г. та Віктор Х. позбулися своїх поліцейських звань. Засуджених взяли під варту одразу в залі суду.

Попри те, що злочин стався ще сім років тому, вирок експоліцейським оголосили лише 22 січня 2024.

Як відомо з матеріалів справи, у лютому 2017 році двоє, тепер вже колишніх поліцейських, побили гумовими кийками чоловіка та жінку, яких вони перестріли на Львівському залізничному вокзалі.

Перший випадок трапився із чоловіком, який неодноразово ночував на вокзалі і був добре знайомий правоохоронцям. Ба більше чоловік платив по 50 грн поліцейським за можливість поспати в залі очікування. 4 лютого 2017 року потерпілий Віктор С. відмовився давати поліцейським гроші, тож ті відвели його до відділку, що на першому поверсі вокзалу, і там побили. Зокрема, вибили зуби.

За декілька днів із жінкою Любов’ю Б. стався схожий випадок. Поліцейські вимагали від неї 50 грн за ночівлю на вокзалі, а коли отримали відмову — побили її гумовими кийками по сідницях.

Обоє колишніх поліцейських на засіданні своєї вини не визнали. На суді стверджували, що не пам’ятають потерпілих і не можуть згадати чи бачили їх на вокзалі. На пред’явленому їм відео катувань із кабінету поліції себе не впізнали.

Читайте також: суд звільнив від покарання чоловіка, який у службовому авто напав на львівського патрульного

Попри те суддя Залізничного суду Львова Богдана Гедз визнала колишніх поліцейських Дмитра Г. та Віктора Х. винними у катуванні. Їх взяли під варту одразу ж після оголошення вироку. Окрім семи років тюремного ув’язнення суд вирішив стягнути з них на користь держави витрати за проведення експертизи — по 5 тис. 663 грн з кожного. Вирок ще може бути оскаржений протягом тридцяти днів з дня його оголошення.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також