«Він у раю - у пеклі вже побував»: під Бахмутом загинув командира роти «Холодного Яру»

«Монгол» вступив до лав ЗСУ, щоб звільняти український Донбас

Фото: Ірина Рибакова

В Бахмуті загинув 31-річний командир роти 93-ї механізованої бригади ЗСУ «Холодний Яр», старший лейтенант Олександр Басалига з позивним «Монгол». Він воював за Україну від 2014 року.

Про смерть героя у Фейсбук  повідомила прессекретарка 93-ї бригади Ірина Рибакова.

«Сан Санич Басалига. Ось так мені хотілося називати цього ротного. Не за позивним »Монгол«, а більш чемно», - розповіла Ірина Рибакова.

Фото: Ірина Рибакова

Боєць служив у 1-й окремій танковій бригаді навідником танка, брав участь у боях за Дебальцеве.

2016 року його було нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Після успішних боїв у районі Волновахи Олександру доручили командувати танковим екіпажем, згодом воїн мав ще кілька ротацій на Донбас.

У грудні 2022 року Героя нагородили медаллю «Захиснику Вітчизни».

Від початку повномасштабної війни Олександр прийняв командування ротою в батальйоні Богдана Дмитрука.

«Він служив у нас на штабі у відділі бойової підготовки, і я думала, що він »паперовий офіцер«. І тому трохи здивувалася, що він прийняв роту в батальйоні Богдана Дмитрука. Виявилося, що з початком великої війни він вирішив перейти в піхоту і брати безпосередню участь у боях», - написала прессекретарка.

У Бахмуті Олександр був поранений під час обстрілу будинку, якийсь час пересувався на інвалідному візку, але відновився і продовжив командувати ротою. Згодом утримував позиції за річкою Бахмутка, у східній частині міста.

«Сан Санич загинув у Бахмуті. І я гадаю, що він у раю, бо, як-то кажуть, у пеклі він вже побував», - написала Ірина Рибакова.

 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів