«Винахід росії викреслено»: Україна припинила визнавати молдовську мову

Відтепер існує лише одна офіційна мова — румунська

ФОТО: ілюстративне

У середу, 18 жовтня, румунський прем’єр-міністр Марчел Чолаку подякував українській стороні за рішення відмовитись від використання штучного терміна «молдовська мова», який є винаходом Росії. Натомість офіційною буде лише румунська мова.

«Прем’єр-міністри беруть до уваги, що державною мовою Республіки Молдова є румунська мова; ґрунтуючись на результативних дискусіях президентів України та Румунії
(м. Бухарест, 10 жовтня 2023 року). Румунська сторона вітає рішення, ухвалене сьогодні Урядом України, невідкладно розв'язати питання штучного розмежування між румунською та “молдовською” мовами шляхом імплементації відповідних практичних заходів з належним урахуванням усіх правових аспектів», – йдеться у спільній заяві міністрів, опублікованій на сторінці урядового порталу.

Читайте також: Україна планує відкрити пункт пропуску на кордоні з невизнаним Придністров’ям

Марчел Чолаку подякував Денису Шмигалю за підтримку цього рішення та заявив, що молдовська мова є штучним винаходом росії. Зазначимо, попри скасування терміну «молдовська мова» у Молдові, цю мову, яка практично ідентична до румунської, продовжують викладати у школах самопроголошеного «Придністров’я».

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також