Випив чарку і потрапив до реанімації майже на місяць: львів’янин поплатився здоров’ям після застілля

У лікарській практиці такі пацієнти трапляються рідко

Фото: Перше медичне об'єднання Львова/ФБ

Випив чарку і мало не помер: у Львові медики врятували чоловіка з розривом стравоходу, повідомляє «Перше медичне об’єднання Львова».

Як зазначається у повідомленні, після застілля 49-річний львів’янин блював сім годин, у нього боліло в лівому підребер’ї.

«Виклик швидкої. Його доправляють до лікарні Святого Луки. Медики відділення невідкладної допомоги роблять пацієнту УЗД внутрішніх органів та рентген грудної клітки. Причини болю не знаходять. У той час йому стає ще гірше. Лікарі розуміють: скоріше за все у чоловіка розірвався стравохід. Медичною мовою це називається – синдром Бурхаве.  Зовсім скоро цей діагноз підтвердила фіброгастроскопія, тобто огляд слизової оболонки стравоходу, шлунку і дванадцятипалої кишки з допомогою ендоскопа», зазначається у повідомленні.

«Банкетний стравохід» - так часто називають патологію - це розрив стравоходу, який зазвичай виникає внаслідок надмірної блювоти після застілля або вживання алкоголю. У лікарській практиці такі пацієнти трапляються рідко.

До 50 відсотків пацієнтів медикам вдається врятувати протягом шести годин після виникнення раптового болю – основного симптому розриву. Далі – шанси на життя в таких хворих зменшуються. Адже їжа потрапляє у середостіння грудної клітини та починається гнійний процес, інформують медики.

Читайте також: у Львові медики врятували дівчинку з рідкісною патологією. 

Як  наголошується «пацієнт вчасно потрапив до спеціалістів та після обстеження його невідкладно взяли до операційної. Дві години хірургам знадобилося, аби “полагодити” стравохід. Далі у реанімації медики 26 днів виходжували пацієнта, щоб стабілізувати всі системи і функції його організму. На 27-ий день його перевили до палати відділення хірургії».

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий