Вірменія та Азербайджан підписали історичну мирну угоду
Держави Вірменія й Азербайджан зобов'язуються назавжди припинити всі бойові дії
Лідери Азербайджану і Вірменії підписали мирну угоду, укладену за посередництва Сполучених Штатів, яка має припинити збройну ворожнечу між двома країнами та посилити економічні зв’язки у регіоні. Про це пише Укрінформ.
Церемонія підписання відбулася в п’ятницю в Білому домі.
«Держави Вірменія й Азербайджан зобов'язуються назавжди припинити всі бойові дії, відкрити торгівлю, подорожі та дипломатичні відносини, а також поважати суверенітет і територіальну цілісність одна одної, що дуже важливо», - заявив під час церемонії глава Білого дому Дональд Трамп.
Президент Азербайджану й прем’єр-міністр Вірменії, зі свого боку, назвали досягнення мирної угоди історичним днем для регіону та світу в цілому, а також відзначили при цьому роль Сполучених Штатів.
Президент США підписав з лідерами обох країн окремі угоди як з Вірменією, так і з Азербайджаном щодо співробітництва у сферах енергетики, технологій, безпеки кордонів, інфраструктури й торгівлі. Домовленості включають у тому числі ексклюзивні права США на розвиток стратегічного транзитного коридору через Південний Кавказ, який отримав назву «Шлях Трампа для міжнародного миру та процвітання».
Мирні домовленості були узгоджені під час неодноразових візитів та зустрічей між керівництвом двох кавказьких країн за посередництва США.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
США просили Польщу розгорнути Patriot на Близькому Сході
Польські комплекси Patriot та ракети до них використовуються для захисту польського неба та східного флангу НАТО
РФ почала встановлювати макети ракет на шахеди
Росіяни прагнуть налякати українську авіацію та привернути увагу дронів-перехоплювачів
Росія дає два місяці на вихід з Донбасу, - Зеленський
Росіяни говорять про те, що вони за два місяці захоплять Донбас, й тому в України є цей час, щоб вийти з регіону
Найкоментованіше
- В Україні весь особовий склад одного ТЦК відправили на бойові посади
- На Львівщині затримано головного державного інспектора митного поста
- У Тернополі під час мобілізації перелому ноги зазнав чоловік, який перебував у СЗЧ
- На Львівщині затримали 18-річного юнака за пограбування жінки
- ЗСУ уразили ЗРК Тор, нафтоперекачувальну станцію та низку логістичних об’єктів противника
Найчитаніше
- В Україні весь особовий склад одного ТЦК відправили на бойові посади
- У ДТП на Львівщині зіткнулися три автомобілі
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який майже два роки вважався безвісти зниклим
- На Львівщині сталася автопригода
- У Тернополі під час мобілізації перелому ноги зазнав чоловік, який перебував у СЗЧ
Коментарі
Ну, нарешті, великий дипломатичний успіх рудого Трумпла, вітаю його обома руками ✋ і ногами!!! Далі Україна чи сектор Гази?