Військові рф стали більше проситися в полон - МОУ

Серед них кадрові військові

Фото: Генштаб

З моменту старту проекту «Хочу жити» надійшло близько 4,5 тис. звернень від росіян щодо добровільної здачі в український полон.

Про це повідомив речник координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Віталій Матвієнко, інформує «УНІАН».

«З вересня, з моменту старту проекту, кількість звернень – приблизно 4,5 тис. В день приблизно – від 70 до 100 звернень. До нас звертаються родичі тих, кого можуть мобілізувати або вже мобілізували. До нас звертаються вже мобілізовані і ще не мобілізовані. І також є звернення від кадрових військових РФ», - сказав Матвієнко.

Він зазначив, що посилення відповідальності в Росії за здачу в полон абсолютно не спиняє бажаючих здаватися.

«Україна враховує те, що Росія посилила відповідальність за добровільну здачу в полон, тому всі російські військовослужбовці, які добровільно здаються, оформлюються нашою стороною як ті, що були взяті в полон під час бою. Це гарантує таким полоненим, після того, як вони повернуться в Росію, що їх не переслідуватимуть, і зберігатимуться усі виплати», - сказав речник.

За його словами, ті, хто здаються в полон, самі ухвалюють рішення, чи вони бажають швидко повернутися назад через в обмінний фонд.

«Вони можуть ухвалити рішення повернутися після перемоги України над Росією, вони можуть попросити прихисток в Україні, але проходять певну процедуру, де з’ясовується, чи цей військовослужбовець причетний до якихось воєнних злочинів… Також він може попросити прихисток в країнах Європи, таких, як Німеччина і Нідерланди», - сказав Матвієнко.

Як повідомлялося, до полону СБУ потрапив окупант, який п'ять разів намагався втекти з російського війська.

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий