Військовий експерт пояснив, за яких умов Україна переможе до кінця 2023 року

Потрібні винищувачі F-16

Україна вже до кінця цього року може перемогти у війні проти російських окупантів, якщо отримає винищувачі F-16 вже в жовтні. Про це в ефірі 24 каналу заявив військовий експерт Роман Світан.

«Швидше за все, це буде ескадрилья. У ескадрильї 12 літаків, 12 льотчиків. Навчання займе близько трьох місяців. Реально літаки можуть з'явитися в жовтні, якщо ми всі разом дотиснемо Білий дім, а його можна дотиснути, тому що у Білого дому попереду вибори і громадська думка дуже сильно впливає на прийняття рішень. З авіацією ми можемо закінчити війну в цьому році, досі це вікно можливостей відкрито», - сказав він.

Отримання американських винищувачів не тільки дасть перевагу на полі бою, а й суттєво зменшити українські втрати.

«Якщо в жовтні з'являться F-16, хоча б одна бригада, це три ескадрильї, або дві бригади по дві ескадрильї, хоча б півсотні літаків, це кардинально змінить тип бойових дій на лінії фронту, причому незалежно від погодних умов. Ми не будемо залежати від грози дощу тощо. З авіацією все набагато простіше і швидше, ми зменшимо втрати в десять разів точно. І трьох місяців-жовтень, листопад і грудень – нам вистачить, щоб вийти на держкордон», - сказав він.

Читайте також: на росії визначилися, що мають захопити вагнерівці, які перебувають на білорусі

Якщо Україна отримає F-16 в березні 2024 року, то точно буде літня військова кампанія, яка буде проходити в такому режимі, як зараз.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт