Візит Сі Цзіньпіна в росію зменшила шанси на ядерну війну, – глава зовнішньополітичного відомства ЄС

Немає жодних ознак того, що Китай хоче брати участь у військових діях

Голова зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель заявив, що поїздка китайського лідера Сі Цзіньпіна до москви зменшила ймовірність того, що російський диктатор володимир путін застосує ядерну зброю.

Як пише видання FT, Жозеп Боррель повідомив журналістам, що президент Сі Цзіньпін «дуже, дуже чітко» дав зрозуміти російському лідеру, що він не повинен розгортати ядерну зброю. При цьому головний дипломат ЄС послався на мирний план Китаю для України, в якому засуджується її застосування.

«Важливо те, що цей візит знижує ризик ядерної війни, і вони [китайці] ясно дали це зрозуміти. Президент хоче звести до мінімуму ризик бути пов'язаним з російським військовим вторгненням. Вони не беруть участі у військових діях, і немає жодних ознак того, що вони хочуть брати участь у військових діях», – сказав він. 

Боррель також додав, що Китай «не повністю підтримує росію» і «не перетнув жодних червоних ліній». Водночас дипломат розкритикував Китай за «економічну підтримку» у формі купівлі російської нафти, яка, за його прогнозом, не припиниться. 

Боррель також анонсував швидкий візит до Китаю. Ще кілька високопоставлених офіційних осіб, зокрема, президентка Європейської комісії Урсулу фон дер Ляєн і прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчеса, президент Франції Еммануель Макрон, також збираються в Китай. 

Крім того, за словами Шарля Мішеля, президента Європейської Ради, готується можливий саміт ЄС з Китаєм.

 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів