Власника фастфуду оштрафують на 125 190 грн за незаконного працівника-іноземця

65326_0
65326_0

Під час здійснення інспекційного відвідування у одному із закладів громадського харчування у місті Львові інспектори праці Головного управління Держпраці у Львівській області виявили громадянина Лівану, який виконував трудові функції без належного оформлення трудових відносин. Інспекційний захід проведено спільно з представниками правоохоронних органів та міграційної служби, пише Головне управління Держпраці у Львівській області.

Як пояснив приватний підприємець, також громадянин Лівану, працювати у фаст-фуді йому допомагає його друг, котрий поки стажується.

Звертаємо увагу, що стажування працівника на робочому місці без оформлення трудових відносин чинним законодавством не передбачене, окрім випадків цільового направлення центрами зайнятості до роботодавців безробітних, які перебувають на обліку для навчання, стажування необхідним роботодавцю посадам з подальшим працевлаштуванням.

За фактичний допуск працівника до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повiдомлення органів ДФС в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, для суб’єктів господарювання передбачена фінансова відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 30 мінімальних заробітних плат за кожного працівника, щодо якого скоєно таке порушення. Власника фастфуду оштрафують на суму 125 190 грн.

Відповідно до статті 42 Закону України «Про зайнятість населення» роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України на підставі дозволу, що видається територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.

Відповідно до частини 3 статті 42-1 цього Закону отримати такий дозвіл роботодавець може за умови виплати заробітної плати іноземним найманим працівникам (за винятком особливих категорій іноземців) у розмірі не менш як десять мінімальних заробітних плат, як інформує Управління держпраці.