Водії вже вишикувалися у черги за пальним: українцям пояснили, чому це тільки погіршить ситуацію

В Україні від завтра зросте ПДВ

ФОТО: ілюстративне

В українських містах вже вишикувалися черги за бензином через зростання ПДВ з 1 липня з 7% до 20%. Подорожчання ПДВ справді призведе до зростання цін, проте це відбувається поступово протягом кількох тижнів. Різке зростання попиту, навпаки, може призвести до ще більшого подорожчання.

Відео із заправок, на яких вишикувалися черги, опублікували кияни в соцмережах. За словами директора консалтингової групи «А-95» Сергія Куюн, спрогнозувати остаточні ціни на паливо для споживачів щодо повернення довоєнного ПДВ поки що складно, проте розрахувати податкове навантаження можна вже зараз, передає Телеграф.

«На бензині він росте на 11 гривень за літр, на дизпаливі на 8 грн/літр, на зрідженому газі - на 3 грн. При цьому не слід просто додавати ці цифри до поточних цін, адже крім податкової складової у вартості нафтопродуктів є ще дві: закупівельна ціна (світова вартість на пальне, яка може знизитися та частково перекрити податкове підвищення) та націнка заправних станцій (частиною якої трейдери можуть »поділитися", скинувши до 3 грн на літрі), ми отримаємо зростання вартості бензину на 8-9 гривень на літрі Дизпаливо подорожчає на 5-6 гривень/літр.

Вартість пального на світовому ринку стабільна (70-75 доларів за барель) та об'єктивних причин для відчутного підвищення ціни поки що не спостерігається, хоча у випадку з нафтою ситуація може змінюватися раптово, зазначає Сергій Куюн.

Раніше повідомлялося, як подорожчає пальне через нові акцизи з 1 липня.

Також експерт констатує, що, порівняно з іншими європейськими країнами, вартість палива в Україні досить висока, проте «зрада» в цьому шукати не варто — таке ціноутворення має цілком об'єктивні причини.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк