Водойми Львова перевірили на гранично-допустиму концентрацію забруднюючих речовин
З початку 2017 року хімічна лабораторія КП «Адміністративно-технічне управління» відібрала 70 проб води – 35 у І кварталі та 35 у ІІ кварталі. За результатами аналізів, вода у всіх 35 водних об’єктах, які розташовані або ж беруть початок на території міста, має перевищення гранично-допустимих концентрацій забруднюючих речовин. За словами керівника хімічної лабораторії Ігоря Гуменного, це пояснюється забрудненням водойм твердими побутовими відходами, використанням вод для миття автомобілів, загниванням рослинності тощо, інформує прес-служба ЛМР.
Так, у ІІ кварталі 2017 року найбільш «забруденими» (перевищення п’яти і більше компонентів, таких як залізо, азот, амоній, аміак, фосфати і завислі речовини) виявились водойми: річка «Зубра» (с.Зубра); потік «Білогорський» (вул.Широка); потік «Водяний» (вул.Авіаційна,7); став (вул.Богданівська-вул.Пластова); річка «Марунька» (500м від дороги Львів-Винники); потік «Кривчицький» (вул. Старознесенська, 200); потік «Лисиницький» (вул.Тракт-Глинянський,150).
Перевищення ГДК лише одного компоненту – завислих речовин, спостерігалось на таких водоймах: став (вул. Пекарська, 50); каскад декоративних ставків (вул. Вахнянина, 29); лісопарк «Погулянка» (Личаківський р-н); став (вул. Митр.Липківського-вул.Заклинських).
Аналізи проводились на наявність таких забруднюючих речовин, як: залізо загальне, азот амонійний, аітрати, аітрити, фосфати, лужність, хлориди, сульфати, завислі речовини, сухий залишок, жири, СПАР, ХСК, БСК-5 та нафтопродукти.
«У весняно-літній період спостерігається збільшення кількості показників з перевищенням та величиною забруднення. Перевищення ГДК зумовлені забрудненням водойм твердими побутовими відходами, використанням вод для миття автомобілів, загниванням рослинності та цвітінням водойм тощо», - пояснює керівник хімічної лабораторії КП «Адміністративно-технічне управління» Ігор Гуменний.
Нагадаємо, хімічна лабораторія КП «Адміністративно-технічне управління» проводить заміри води на 35 водних об’єктах, які розташовані або ж беруть початок на території міста. З них – 3 річки, 9 потоків і 23 ставки. Також обстежують 7 водойм міських парків. Це парк «Піскові озера», «Горіховий гай», Стрийський парк, Снопківський парк, парк «Знесіння», «Шевченківський гай» і лісопарк «Погулянка».
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
Львівщину атакували ворожі бойові безпілотники
На місцях працюють профільні служби та визначають масштаби наслідків
У четвер Львівщина попрощається з воїном Павлом Мощичем
У 2025 році отримав поранення під час бойових дій на Покровському напрямку, мав кілька складних операцій та перебував на реабілітації вдома
Топ-5 магазинів матраців у Львові: де купити якісний матрац у 2026 році?
Нижче ми зібрали п’ять популярних локацій з широким асортиментом, де львів’яни найчастіше купують матраци.
Найкоментованіше
- У Луцьку група підлітків напала на військових ТЦК (ВІДЕО)
- Україна пропонує росії продовжити перемир'я після Великодня, – Зеленський
- Військовослужбовці ТЦК у разі небезпеки можуть застосовувати вогнепальну зброю, - нардеп
- До України привезли Благодатний вогонь
- В Україні весь особовий склад одного ТЦК відправили на бойові посади
Коментарі