Вогнегасники: які? для чого? як користуватись?

kcDmGeJumDK5pnLQVKlV.r695x430
kcDmGeJumDK5pnLQVKlV.r695x430

Після гучних подій увага громадськості посилилась до протипожежної безпеки. Одним з обов'язкових підручних засобів загасити пожежу є вогнегасник.  Як поводитися з цим засобом, які у нього технічні характеристики, що вогнегасниками гасити можна і що не можна  - про це розповів Юрій Григорович, начальник дослідної випробувальної лабораторії ДСНС України.


 Встановлено, що за наявності вогнегасників в приміщеннях (так як це повинно було бути) пожежу можна погасити в перші чотири хвилини після займання, задовго до прибуття пожежних.


Згідно пожежних норм в громадських та адміністративних приміщеннях на кожному поверсі повинно бути два та більше вогнегасники з масою заряду речовини для гасіння пожежі не менше 5 кг. 


Вогнегасники так само класифікують за обсягом корпусу:

    • Ручні з вагою до 20 кг. Переноситься в руках. Зустрічаються так само малолітражні вогнегасники з об’ємом до 4 літрів.

    • Пересувні і стаціонарні — понад 20 до 400 кг. Зазвичай пересувні вогнегасники перевозять на візку.
Класифікація за принципом дії пристрою:


Вуглекислотні. Поки лише відзначимо, що в пристрої застосовується двоокис вуглецю.

Повітряно-пінні. Використовуються для гасіння рідин, горючих і легкозаймистих, а так само тліючих матеріалів.

Порошкові. Застосовуються для гасіння пристроїв, що перебувають під високою напругою, газів, твердих речовин.

Водні. Застосовуються для гасіння загорянь горючих рідин, твердих речовин

На кожному вогнегаснику написано для якої пожежі він призначений


Принципи роботи вогнегасників: Водні вогнегасники. Цей вогнегасник придатний для пожеж класу А - гасіння твердих горючих речовин. Якщо на вогнегаснику є позначка, що до складу води входять спеціальні добавки, то цей вогнегасник можна буде використовувати і для гасіння рідких горючих речовин, це вже називається пожежа класу С. Водні вогнегасники є найбільш екологічно чистими і безпечними з усіх представлених далі видів вогнегасників. 


Пінні вогнегасники використовують для гасіння тліючих матеріалів, горючих рідин. Однак, їх не можна застосовувати для гасіння устаткування, що знаходиться під напругою, для гасіння сильно нагрітих або розплавлених речовин, а також речовин, які вступають з водою в хімічну реакцію, що супроводжується інтенсивним виділенням тепла і розбризкуванням горючої суміші. Також пінні вогнегасники не підходять для гасіння речовин, горіння яких проходить без доступу повітря (бавовна, піроксилін і тому подібне), горючих металів (натрій, магній). Ще один недолік пінних вогнегасників — вузький температурний діапазон: від +5°С до +50°С.


Порошкові вогнегасники використовуються для гасіння практично всіх видів пожеж, в тому числі і електроустаткування під напругою. 


Вуглекислотні вогнегасники гасять загорання за рахунок значного охолодження зони горіння струминою вуглекислоти СО2, яка, випаровуючись, перетворюється на вуглекислий газ (а він, як відомо, не підтримує горіння). До недоліків вуглекислотних вогнегасників можна віднести можливість обмороження вуглекислотою при необережному їх використанні.


Як правильно використовувати вогнегасники:


varta1.com.ua: Новини