Воєнний стан: чи підлягають мобілізації люди з гіпертонією

Україна посідає перше місце серед країн Європи за смертністю від серцево-судинних захворювань

Фото: УНІАН

Чи можуть призвати на війну людину з гіпертонією, йдеться у роз’ясненні  ТСН.

Після вручення повістки військовозобовязаний спрямовується на проходження військово-лікарняної комісії. ВЛК вирішує, чи може особа бути мобілізованою. Чи можуть мобілізувати з гіпертонією, адже вона є розповсюдженою хворобою, Україна посідає перше місце серед країн Європи за смертністю населення від серцево-судинних захворювань, основною причиною якраз і є підвищення кров'яного тиску. Який ступінь цієї хвороби звільняє від мобілізації?

Що таке гіпертонія

Гіпертонія або гіпертензія проявляється підвищеним артеріальним тиском, тривалий час хвороба може перебігати безсимптомно. 

Симптомами гіпертонії можуть бути:

Інтенсивний біль або значний дискомфорт за грудиною чи в зоні серця.

Порушення мовлення, слабкість в одній руці, асиметрія обличчя.

Інтенсивний головний біль, який супроводжується сплутаністю свідомості та розладами зору.

Нудота, блювання, задишка.

Судоми та навіть відсутність свідомості;

Виражені тривожні розлади.

Чи можуть мобілізувати з гіпертонією 

У Положенні про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України визначено список хвороб, за наявністю яких військовозобовʼязаного можуть визнати непридатним до військової служби або тимчасово непридатним.

Що стосується гіпертонії у Положенні зазначається що військовозобовʼязаного можуть визнати непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, якщо в нього:

хвороби, що характеризуються підвищеним кров’яним тиском I10-I15 (гіпертонічна хвороба, вторинна гіпертензія),

гіпертонічна хвороба III стадії,

злоякісна (швидкопрогресивна) форма гіпертонічної хвороби,

симптоматичні артеріальні гіпертензії з підвищенням артеріального тиску до 3 ступеня,

поєднання симптоматичної артеріальної гіпертензії будь-якого ступеня з асоційованими клінічними станами,

стан після тромбоемболії легеневої артерії або легеневої гіпертензії внаслідок хронічних тромботичних або емболічних захворювань,

легенева гіпертензія, асоційована з ураженням лівих відділів серця, з ознаками правошлуночкової декомпенсації,

легенева гіпертензія, асоційована з патологією дихальної системи та/або гіпоксемією, з ознаками правошлуночкової декомпенсації,

легенева артеріальна гіпертензія (включаючи ідіопатичну) зі ступенями важкості III-IV ФК. При легеневій артеріальній гіпертензії експертне рішення приймається відповідно до основного захворювання.

Особу визнають непридатною до служби та виключать з військового обліку у разі, якщо вона хворіє на гіпертонічну хворобу  III стадії

Якщо поставлений діагноз гіпертонічна хвороба II чи І стадії, ВЛК  визнає особу непридатною до військової служби в мирний час та обмежено придатною у воєнний час. Такого військовозобов'язаного  можуть мобілізувати. 

Особи з підвищеним артеріальним тиском підлягають стаціонарному обстеженню у спеціалізованому лікувальному закладі. Експертний діагноз гіпертонічної хвороби формулюється з визначенням її стадії та характеру ураження органів-мішеней. У кожному випадку гіпертонічної хвороби проводиться диференційна діагностика з симптоматичними гіпертензіями. Медичний огляд ВЛК особам із симптоматичною АГ проводиться також за основним захворюванням.

Як повідомлялося, випускник військової кафедри, який ухилився від мобілізації, сяде за грати на три роки.

 

varta1.com.ua: Новини

Ксенія Бурченко

Читайте також