Воєнний стан в Україні: омбудсмен дала роз’яснення, що це означає
Український омбудсмен Людмила Денисова попередила, що воєнний стан у країні введено на 30 днів. Про це вона написала 24 лютого. на сторінці у «Facebook».
«Тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану можуть обмежуватися окремі конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30–34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України», — говорить Денисова.
Обмеження які будуть застосовані:
- про невтручання в особисте і сімейне життя, недоторканність житла, право володіти і розпоряджатися своєю власністю;
- про свободу пересування, про вільний вибір місця проживання;
- про право вільно залишати територію України;
- про таємницю листування, телефонних розмов та іншої кореспонденції;
- про свободу думки і слова, вільному вираженні своїх поглядів і переконань;
- про свободу збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію будь-яким способом;
- про збори та проведення мітингів і демонстрацій;
- про підприємницьку діяльність;
- про роботу;
- про страйки;
- про освіту.
При цьому не будуть вводити обмеження на рівноправність, судову та інші форми захисту, на свободу та особисту недоторканність.
"Я і моя команда продовжуємо працювати і здійснювати парламентський контроль дотримання конституційних прав і свобод людини і громадянина на всій території незалежної України. Закликаю громадян не панікувати, зберігати спокій і керуватися виключно інформацією з офіційних джерел. У разі порушення ваших прав звертайтеся на гарячу лінію Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 0 800 50 17 20 (безкоштовно) або за телефоном (044) 253 75 89, hotline@ombudsman.gov.ua. Також можна звертатися через онлайн приймальню https://online.ombudsman.gov.ua", — додала Денисова.
Нагадаємо, на Луганщині російські танки зайшли в українські міста під прикриттям авто з символікою ОБСЄ.
varta1.com.ua: Новини
До України йде похолодання з Арктики
В Україну вихідними завітає нова свіжа повітряна маса арктичного походження
На переговорах категорично не можна обговорювати скорочення ЗСУ, це єдина гарантія існування України, - політик Палатний
Під час майбутніх перемовин в жодному разі не можна обговорювати скорочення Збройних сил України та військово-промислового комплексу
Залужний анонсував запуск паспортного сервісу для українців у Британії
Посол повідомив, що обговорив можливість залучення до роботи в паспортному сервісі українців із досвідом роботи з документами, які вже перебувають у Великій Британії
Найкоментованіше
- Сімейний "бізнес": На Волині батько з двома синами незаконно вирощували та обробляли тютюн на 11 млн грн
- У Львові підозрюваний у вбивстві військового ТЦК у суді визнав свою вину
- Львів'янка-рекордсменка з написання Радіодиктанту не потрапила до списку переможців 2025
- У Раді пропонують "ускладнити життя" ухилянтам
- У The Telegraph вважають, що Трамп може вийти з мирного процесу
Найчитаніше
- Сімейний "бізнес": На Волині батько з двома синами незаконно вирощували та обробляли тютюн на 11 млн грн
- У Львові підозрюваний у вбивстві військового ТЦК у суді визнав свою вину
- Поліція повідомила деталі вбивства військового ТЦК у Львові
- На Львівщині затримано голову сільської ради зі спільником
- Смертельна ДТП під Городком: Водій BMW X5 під час обгону спричинив масову аварію, загинув 33-річний чоловік
Коментарі