Володимир Зеленський у Великобританії: виступ у парламенті та зустріч з королем

А ввечері президент буде у Парижі

Спікер Великої Британії Ліндсей Хойл привітав президента України Володимира Зеленського в парламенті Великої Британії, де він виступив перед законодавцями. Про це пише CNN.

«Як ви сказали нам минулого року, це війна, яку Україна не починала і не хотіла. Але це війна, яку вам довелося вести», — сказав Хойл під час звернення, представляючи Зеленського в середу. 

Вестмінстерський зал заповнили оплески, коли Хойл представив Зеленського.

Президент України Володимир Зеленський під час виступу в парламенті подякував Великій Британії за підтримку.

««Я прийшов сюди і стою перед вами від імені хоробрих, від імені наших героїв війни, які зараз в окопах під обстрілом ворожої артилерії, від імені наших авіаційних стрільців і кожного захисника неба, який захищає Україну від ворога. літаків і ракет, від імені наших танкістів, які воюють за відновлення наших українських кордонів, від імені наших строковиків, які зараз проходять підготовку, в тому числі і тут, у Британії», – сказав Зеленський.

«Ми знаємо, що Росія програє. І ми справді знаємо, що перемога змінить світ. І це будуть зміни, яких світ давно потребував. Сполучене Королівство крокує разом з нами до, я вважаю, найважливішої перемоги в нашому житті. Це буде перемога над самою ідеєю війни. Після нашої перемоги будь-який агресор, неважливо, великий чи малий, знатиме, що його чекає, якщо він нападе на міжнародний порядок.» - сказав він.

Володимир Зеленський знову закликав західних союзників доставити Україні винищувачі, щоб допомогти їй воювати проти Росії.

«У нас є свобода, дайте нам крила, щоб захистити її», — сказав він, даруючи шолом українського пілота-винищувача спікеру Палати громад Ліндсі Хойлу.

Також, Зеленський особисто подякував колишньому прем’єр-міністру Великобританії Борису Джонсону.

Він висловив вдячність Великобританії за поставку танків в Україну та навчання на них солдатів.

«Дуже дякую за цей потужний оборонний крок, за танкову допомогу. Дякую. Коаліція ракет великої дальності... дозволить нам змусити зло, зло повністю відступити з нашої країни, знищивши його напрямки в глибині окупованих територій. ", - сказав Зеленський.

Опісля, Зеленський прибув до Букінгемського палацу для зустрічі з королем Карлом III. Це була перша зустріч монарха із Зеленським. Раніше Зеленський сказав депутатам, що передасть королю вдячність від усіх українців за підтримку, ще коли він був принцом Уельським.

Ввечері, президент Франції Еммануель Макрон прийме президента України Володимира Зеленського, а також канцлера Німеччини Олафа Шольца в Парижі.

У четвер Зеленського очікують у Брюсселі для участі в саміті Європейського Союзу.

Нагадаємо, в Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт