Волонтери Львівщини поповнили упівський музей унікальними експонатами (фото)
Вчора, 12 вересня 2019 року, о 12.00 год., Львівська обласна організація Українського товариства охорони пам’яток історії та культури (вул. Коперника, 40а), у межах реалізації “Проекту збереження друкованої культурної спадщини”, провела презентацію видань, що надійшли на його адресу та передала їх представникам громади села Бишки, Козівського району, Тернопільської області. Про це інформує сайт «Фотографії Старого Львова».
[caption id=«attachment_145685» align=«alignleft» width=«434»] Фото: Фотографії Старого Львова[/caption]
На Тернопільщину передали загалом 123 примірники літератури, які попередньо були опрацьовані (описані та внесені у електронний каталог, що є у відкритому доступі). Всі ці видання надійшли в Україну завдяки партнеру Проекту — транспортній компанії MEEST-America, Inc.
“Кожна цивілізована, прогресивна держава розуміє, що культурна спадщина є основою, наріжним каменем всієї зовнішньої гуманітарної політики. І якщо цього немає, якщо немає розуміння, що таке наша культура, наша культурна спадщина, тоді з’являються люди, які не розуміють чому вони повинні воювати за ці питання. Без наших коренів ми не завжди розуміємо «що є що» і «хто є хто». Наша культурна спадщина є дуже широка. Це і наші дерев’яні церкви, наші пам’ятки, пам’ятники, ікони, книжки. І коли, декілька років тому, до нас звернуся п. Петро Пясецкий з Америки такою проблемою, що багато книжок, які зараз є в Америці не мають свого читача. І нам дуже пощастило, що ми зконтактувалися з ним, а також з Наталією Брендафі, які з величезним ентузіазмом підтримали проект, головна ідея якого — щоб книжки, які зараз не мають свого читача на американському континенті, поверталися до України, до публічних бібліотек, музеїв, до тих людей, котрі потребують цієї інформації”, — наголосив голова ЛОО Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Андрій Салюк.
Збірка повертається в село де 7 листопада 1919 року народився Дмитро Гайдук — український патріот, зв’язковий проводу ОУН, СУМівець, фундатор 24 тому “Літопису УПА”. Цю літературу Дмитро Гайдук збирав разом із дружиною Галиною (Helene), яка й передала видання в Україну. Печатки та наліпки із зазначенням адреси родини Гайдук в місті Вісконсин Деллс у США, дарчі написи на сторінках художньої літератури, довідниках, часописах, альманахах дадуть змогу дізнатись про життя української діаспори у США.
“Коли передають культурну спадщину у вигляді книг, зібрань — це велике надбання. Оскільки, звідти можна черпати знання та силу. І те, що сформований електронний каталог збірки, це чудово, адже кожен, чи то учень, чи науковець може з нею ознайомитися. І я дуже дякую всім, хто долучається до цієї справи”, — подякував заступник голови районної ради Козівського району Ігор Скобляк.
Науковець КУ ТОР «Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини» Ігор Войцехівський наголосив на важливості сучасних музеїв та музейної справи для виховання молодого покоління українських патріотів.
[caption id=«attachment_145686» align=«alignleft» width=«409»] Фото: Фотографії Старого Львова[/caption]
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
3 листопада в Україні прийде різке та суттєве похолодання (КАРТА)
В деяких регіонах прогнозують заморозки
На Закарпатті в оздоровчому комплексі втопився 4-річний хлопчик
Нещасний випадок
Керівники обласних прокуратур масово звільняються з посад
1
6 обласних керівників
Найкоментованіше
- У Львові військовозобовʼязаний за допомогою очевидців втік від ТЦК
- У Львові суд засудив військового, який ходив у СЗЧ через мізерні виплати
- Студента із Закарпаття посадять за грати за відмову від мобілізації
- У Львові хочуть знести історичну забудову та звести житловий будинок з підземним паркінгом на її місці
- У страшній автокатастрофі загинула відома блогерка Анна Жук (ФОТО)
Найчитаніше
- Підтверджено загибель молодого Героя зі Львівщини, який вважався безвісти зниклим на Курщині
- ТЦК мобілізувало керівника виробництва тепловізорів для дронів, який на третьому році війни прийшов, щоб стати на облік
- На фронті загинув Герой родом з Львівщини Павло Білий
- Громада на Львівщині зустріне полеглого Героя, який від травня 2024 року вважався зниклим безвісти
- Вранці російський дрон перетнув повітряний простір Львівщини, - ОВА
Коментарі