Ворог збільшує імпорт бензину з Білорусі через нещодавні атаки по НПЗ

Такі висновки зробило видання Reuters

В рф вже заборонили експорт бензину з 1 березня, щоб спробувати забезпечити достатньо палива для внутрішнього ринку після неодноразових атак українських безпілотників на російські нафтопереробні заводи з початку року. Про це йдеться у матеріалі  Reuters

Зазвичай рф імпортує дуже мало палива з Білорусі, хоча вона звернулася до нього в серпні-жовтні минулого року, коли зіткнулася з дефіцитом палива, що призвело до стрімкого зростання цін на бензин і чергової заборони на експорт нафтопродуктів.

Цього року Росія знову збільшила імпорт бензину з Білорусі, і в першій половині березня він досяг майже 3 тис. тонн, повідомили джерела Reuters, знайомі зі статистикою.

Так, у лютому рф імпортувала 590 тонн, а в січні поставок з Білорусі не було.

Два джерела в галузі, які побажали залишитися анонімними, оскільки не мали права говорити публічно, сказали, що обговорення щодо подальшого імпорту відбуваються між урядами та нафтовими компаніями.

Один із них сказав, що переговори були складними, оскільки Білорусь надає пріоритет експорту свого палива на міжнародні ринки.

Скільки буде потрібно росії, залежатиме від термінів ремонту НПЗ, повідомило інше джерело.

Російські нафтові компанії можуть збільшити поставки нафти на білоруські НПЗ в обмін на додаткові нафтопродукти для постачання в рф, повідомили джерела в галузі.

Білорусь переважно експортує свої нафтопродукти через російські балтійські порти на міжнародні ринки за довгостроковими транзитними угодами між державами.

Білорусь має два нафтопереробні заводи - Новополоцький «Нафтан» і Мозирський.

Кожна з них має потужність 12 мільйонів тонн на рік (близько 240 000 барелів на день), але зазвичай вони працюють на меншій потужності, кожна з яких переробляє близько 9 мільйонів тонн на рік (близько 180 000 барелів на день).

Незрозуміло, наскільки Білорусь може збільшити видобуток, і джерела в галузі сказали, що існують технічні вузькі місця.

Міністерство енергетики росії та державна нафтова компанія Білорусі «Белнефтехим», яка управляє обома нафтопереробними заводами республіки, не відповіли на запити про коментарі.

Не зробили цього й російські компанії «Роснефть», «Лукойл», «Татнефть» і «Газпромнефть», всі основні постачальники нафти в Білорусь і оператори АЗС в республіці.

Читайте також: У Повітряних Сил є зброя, яка здатна знищувати гіперзвукові ракети «Циркони»

Нафтопереробні заводи в Білорусі використовують переважно російську нафту як сировину, тоді як російські нафтові компанії, які мають білоруські дочірні компанії, також купують бензин на НПЗ для забезпечення своїх білоруських АЗС.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також