Вперше в історії України статус "інвалід війни" надали дитині, яка отримала поранення від обстрілів на Сході

В Україні з’явилася перша дитина зі статусом інвалідності отриманої внаслідок бойових дій на Сході України. Раніше такий статус могли отримати лише дорослі. Юристи вже кілька років намагалися добитися внесення змін до законодавства, троє дітей дістали відмови і все через колізії. Про це йдеться в сюжеті «ТСН».

Це дівчинка Майя, їй 14 років і вона з жахом згадує день, коли біля їхнього будинку впав реактивний снаряд. «Ми з мамою вийшли за Вікою (сестра — ред.) в садок, трохи відійшли від будинку і почули постріли. Сховалася за маму і ми спочатку стояли, а потім думали до будинку добігти… Коли я отямилась, вона вже лежала», — розповідає дівчинка.


Місто Бахмут ще називали за радянською звичкою Артемівськом і так потужно обстріляли вперше. Двоє загиблих — серед них однокласник Майї Єгор та її мама — Марина.

На згадку про той день у дворі школи поставили меморіал — це було одразу після підписання других Мінських домовленостей, люди сподівалися, нарешті перестануть стріляти. Деякі навіть подумали, це не обстріл, це салют.

[caption id=«attachment_305013» align=«alignnone» width=«1018»] Скріншот з сюжету «ТСН»[/caption]

Дівчата залишилися круглими сиротами. Майя ще й на кілька місяців потрапила до лікарні.

«На нозі у мене був відкритий перелом, на нозі була тріщина, в кінчику на спині діставали осколок», — розповідає дитини.

«Там кісточка розтрощена, вона так і залишилося. Там осколки зостались ще в тканинах», - додає бабуся Майї.

Юристи з гуманітарної місії запропонували допомогти отримати статус інваліда війни, спочатку виявилося — закон це не дозволяє. Можуть бути інвалідами війни… лише дорослі. «Діти не мали права на отримання цього статусу», — пояснювали чиновника.


Аби внести зміни в законодавчу базу, знадобилося три роки. Деякі діти вже навіть встигли вирости. Тепер шанс на отримання є, хоч і процедура непроста.

Такий папірець тепер дозволить Майї отримувати безкоштовно ліки та їздити до санаторію, тепер не треба платити комунальні та за проїзд в міському транспорті, раз на два роки можна скористатися безкоштовними перевезеннями  Україною. Але найголовніше — це створило прецедент, а отже іншим пораненим дітям тепер відмовити  у статусі та пільгах, чиновникам буде складніше. Таких дітей в Луганській та Донецькій області, за підрахунками юристів, до сотні.

«Може отримати дитина, яка отримала поранення і поранення призвело до інвалідності, і потрібно підтвердити документами з лікарні, від поліції. Міжвідомча комісія, на яку цей пакет документів відправляється і вона ухвалює рішення», — каже юристка гуманітарної місії Ольга Юдіна.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
  4. У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)

Найчитаніше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
  4. Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)