Вперше за 18 років «Укрзалізниця» запускає новий поїзд зі Львова до Варшави
У офіційному додатку Укрзалізниці розпочався продаж квитків

З 15 жовтня 2023 року Укрзалізниця запускає залізничне сполучення між Львовом та Варшавою. Вперше за 18 років між містами почнуть курсувати поїзди. Про це йдеться у Telegram-каналі «УЗ».
Маршрут буде організовано через станцію Рава-Руська. На ній пасажири здійснюватимуть пересадку з потяга української ширини колії (1520 мм) на поїзд європейської колії (1435 мм) і навпаки.
Розклад руху поїздів розроблений таким чином, щоб без зайвих пересадок охопити залізничним сполученням з Варшавою та Любліном не лише Львів, а й Івано-Франківськ, Стрий, Коломию, Калуш, Моршин, Брюховичі та Жовкву. Пасажири з інших міст України зможуть скористатися пересадкою у Львові.
⠀
Також пасажирам не варто хвилюватися за можливі запізнення, оскільки пересадка узгоджена. Поїзд завжди чекатиме усіх пасажирів!
Проект реалізований у співпраці з польським залізничним перевізником SKPL, рухомий склад якого виконуватиме рейси з Варшави до Рави-Руської та зворотно. Крім того, разом із запуском цього маршруту Укрзалізниця відновлює роботу раніше неактивного залізничного пункту пропуску.
У офіційному додатку Укрзалізниці розпочався продаж квитків на відновлене від 2005 року сполучення «Львів - Рава-Руська - Варшава». Перший рейс зі Львова вже 15 жовтня о 8.30 ранку.
«Графік розроблявся з урахуванням вже існуючих сполучень: пасажири можуть нічними потягами приїхати до Львова і о 8:30 зробити посадку на потяг «Коломия - Львів - Рава-Руська», на якому курсуватимуть зручні потяги ДПКр-2 пасажиромісткістю 180 місць. Орієнтовний час прибуття в м. Рава-Руська, на одну платформу з міжнародним потягом «Рава-Руська - Варшава Всходня» - о 9.58. Посадка на міжнародний потяг відбуватиметься о 10.30, а прикордонні та митні процедури відбуватимуться під час руху, що суттєво економитиме час. Планове прибуттям у Варшаву - о 17.29 за місцевим часом. У зворотньому напрямку із Варшави відправлятиметься о 21:45 (і прибуватиме до Рави-Руської – о 5:15, де відбуватиметься пересадка на поїзд до Львова, який прибуватиме о 7:45. Наголошу, при розроблені графіків сполучення враховувалась зручність пересадки на станції Львів на інші поїзди, що курсують в різні куточки України.» - розповів народний депутат Ростислав Тістик.
Відтак час поїздки зі Львова до Варшави складатиме 9 годин, замість 11 годин, якщо їхати регулярними автобусними маршрутами Львів - Варшава. Ціна залізничного сполучення «Львів - Рава-Руська» 177 грн у 1-му та 130 грн у 2-му класі та «Рава-Руська - Варшава Всходня» 1191 грн у 1-му та 1068 грн у 2-му класі відповідно.
«Спільними зусиллями, ми дали старт гарному проекту, який, в першу чергу, сконцентрований на створенню кращих умов для людей! Щодня міжнародний пункт пропуску «Рава-Руська –Гребене» перетинає 45-55 автобусів, із них 25-30 автобусів - до Варшави. А це 1250 пасажирів, які матимуть якісну альтернативу автобусним маршрутам!» - додав Ростислав Тістик Історія міжнародного сполучення, яке було зупинено о 2005 році: Про відновлення проекту почали говорити 5 років тому, у 2017 році, коли Львівською облдержадміністрацією було розроблено інвестиційний проект з побудови євроколії, яка сполучатиме Варшаву та Львів, із попередньо кінцевою зупинкою - на станції у Брюховичах, так званий проект «Євроколія Варшава - Львів».
У 2022 році розпочалась реалізація 1 етапу - розробка та виготовлення ПКД, яке передбачало капітальний ремонт 8 км колії європейського зразка, а також реконструкцію залізничного вокзалу у м.Рава-Руська з можливістю проведення митного контролю. У подальшому за кошти АТ «Укрзалізниця» було проведено реконструкцію колії з державного кордону до станції Рава-Руської.

«Сподіваюсь, у подальшому колія 1435 мм буде продовжена і до Львова! Хотілось би, щоб цей важливий стратегічний проект було завершено у наступному році та вже не виникало б тимчасових незручностей із пересадкою на станції «Рава-Руська» - підсумував Ростислав Тістик.
varta1.com.ua: Новини

Словаччина вже не розраховує на постачання російського газу через Україну
У словацькій компанії SPP не підтвердили створення дочірньої компанії в Україні для організації транзиту російського газу

На Закарпатті вирок отримав чоловік, який підпалював авто військових
Чоловік зумисно перешкоджав діяльності ЗСУ на Закарпатті, підпалюючи авто

Обмежено придатним не загрожує розшук, якщо вони не отримають повістку на ВЛК і не пройдуть її до 5 лютого
У законодавстві про військовий обов’язок і військову службу більше немає визначення «обмежено придатний»
Найкоментованіше
- Наталія Шаховська зі значним відривом лідирує у першому турі виборів ректора Політехніки
- Після теракту в Івано-Франківську хлопець, який втратив ноги, прийшов до тями
- У Львові сталася масштабна ДТП (ФОТО)
- На Тернопільщині знайшли мертвим 30-річного чоловіка, якого, як повідомили в поліцію його рідні, забрали з вулиці працівники ТЦК
- Українських дівчат треба зі школи готувати до захисту Батьківщини – радниця з гендерних питань ЗСУ
Найчитаніше
- Пошуки трирічного хлопчика, якого всю ніч шукали сотні людей, увінчалися успіхом: дитину знайшли біля річки (ФОТО)
- У львівській лікарні у реанімації перебуває 17-річний юнак з важким захворюванням
- На Донеччині загинув Герой зі Львівщини Ярослав Василишин
- На Донеччині 10 березня загинув 26-річний захисник з Львівщини Петро Кіх
- У Чорткові так затопило будинок, з якого власники могли виїхати за кордон, що вода лилася через вікна (ФОТО)
Коментарі