ВРУ прийняла закон, який забороняє колекторам залякувати боржників

zvonki-s-ugrozami-minirovaniya-v-50-rossijskikh-regionakh-sovershali-iz-za-granitsy
zvonki-s-ugrozami-minirovaniya-v-50-rossijskikh-regionakh-sovershali-iz-za-granitsy

Верховна Рада прийняла за основу депутатський законопроект № 2133 про захист прав боржників при здійсненні колекторської діяльності, який пропонує заборонити колекторам залякувати боржників, дезінформувати їх, погрожувати і надавати їм неправдиві дані щодо їхньої заборгованості. Про це пише «ЕП».

Законопроект у першому читанні підтримали 309 народних депутатів.

Законопроект також пропонує встановити заборону на використання вульгарної або нецензурної лексики, фраз, які зачіпають особисту честь та гідність боржника, його ділову репутацію, а також використовувати силу.

Окрім цього, пропонується встановити заборону колектору приховувати номер телефону і будь-яким способом повідомляти про заборгованість третім особам.

Як повідомляється у пояснювальній записці, за порушення порядку здійснення колекторської діяльності у законопроекті передбачено адміністративний штраф: від 5 тис до 10 тис неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 тис грн до 170 тис грн);

За порушення під час врегулювання простроченої заборгованості з житлово-комунальних послуг, від 20 тис до 50 тис неоподаткованих мінімумів (340 тис грн — 850 тис грн), якщо порушення пов’язані з отриманням доходу в особливо великих розмірах, тобто якщо сума доходу щонайменше в 1 тис разів перевищила неоподаткований мінімум.