Врятований маестро: львівські хірурги врятували пальці руки молодого вчителя музики (ФОТО)

Він знову може навчати дітей музики

Фото: Перше медичне об'єднання Львова

Він знову може навчати дітей музики, адже хірурги лікарні святого Луки Першого медичного об’єднання Львова врятували 29-річному Юрію пальці руки.

Юрій – родом з села Ходорківці, що на Львівщині, працює вчителем музики в двох місцевих школах і вважає це своїм покликанням. Навчає своїх вихованців грі на фортепіано, акордеоні, сопілці та гітарі, а також акомпонує дітям під час танцювальних вистав.

Нещодавно з молодим чоловіком трапився нещасний випадок, який міг би «поставити хрест» на його подальшому навчанні дітей гри на музичних інструментах. Вдома, під час роботи з деревом на фрезерному верстаті, Юрій отримав важку травму. Його порвану рукавичку затягнула фреза.

«Все трапилось раптово, я навіть не встиг отямитись», – пригадує Юрій. Вчитель не розгубився. Наклав собі тиснучу пов’язку, аби зупинити кровотечу, і викликав швидку", - розповідає потерпілий.

Медики надали першу допомогу та повезли травмованого до Львова, у лікарню святого Луки. Бо саме тут вже понад 30 років лікарі відділення хірургії кисті займаються подібними випадками.

«Найчастішою причиною серед звернень є саме виробнича травма. У такій ситуації важливо вчасно звернутись за допомогою», – каже Роман Чепіль, хірург лікарні святого Луки.

Лікарі взялися оперувати хлопця. Провели складне реконструктивне втручання. Пальці були пошкоджені на різних рівнях: переламані кістки, розірвані сухожилля, нерви та судини. Дві години кропіткої праці хірургів – і крок за кроком їм вдається відновити фаланги.

За рекомендацією лікаря, Юрій уже вдома розробляв руку. Виконував реабілітаційні вправи з дрібної моторики. А учні підтримували свого вчителя малюнками і з нетерпінням чекали на його повернення в музичний клас.

Минуло чотири місяці після операції. Сьогодні в стінах лікарні святого Луки звучить музика. На останній огляд Юрій прихопив з собою акордеон, аби показати лікарям результат.

Він вправно натискає клавіші і дякує медикам за можливість знову займатись справою свого життя – вчити дітей музики.

 
 
 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів