«Врятуйте Маріуполь»: українців закликають підписати петицію

Автори закликають світ розпочати невідкладну процедуру порятунку Маріуполя

Активісти, неурядові та некомерційні організації, політики та знаменитості, закликають Організацію Об’єднаних Націй і Генерального секретаря ООН та регіональних лідерів з усього світу розпочати невідкладну процедуру порятунку Маріуполя.

У петиції автори закликають:

  1. Відновити засідання одинадцятої надзвичайної спеціальної сесії Генеральної асамблеї ООН, для розгляду гуманітарної ситуації у м. Маріуполь, що склалась у зв’язку з агресією проти України.
  2. Ми вимагаємо від Генеральної асамблеї прийняти резолюцію, якою зобов’язати Російську Федерацію, країну агресора, забезпечити евакуацію усіх осіб із «Азовсталі» на територію, підконтрольну українському уряду, або на територію третіх безпечних країн.
  3. Закликаємо усіх світових лідерів вжити всіх необхідних заходів для забезпечення та виконання резолюції, та виступити гарантами безпеки.

«Ми закликаємо Організацію Об’єднаних Націй, Генерального секретаря ООН, а також регіональних лідерів з усього світу, розпочати негайну процедуру «Еxtraction» евакуації цивільних, всіх поранених, тіл загиблих та військовослужбовців України із заблокованого Маріуполя», — йдеться у петиції.

Автори закликають до рішучих дій міжнародну спільноту, щоб:

  • забезпечити терміновий режим припинення вогню з гарантіями обох сторін у м. Маріуполі;
  • організувати негайний контроль за дотриманням режиму припинення вогню третьою стороною;
  • організувати морську евакуацію цивільного населення та українських військових на територію, підконтрольну українському уряду, або на територію третьої держави-посередника. 

Підписати петицію можна за посиланням: https://www.change.org/p/save-mariupol-2d79885d-4471-401c-b723-e32a12cc9493/u/30520015.

Читайте також