Все менше українців готові повертатися додому: зросла кількість біженців за рік
Після завершення війни за кордоном можуть залишитися від 1,7 до 2,7 млн українців

За рік кількість біженців зросла на 300 тисяч - до 5,2 млн осіб. Станом на листопад 2024 року за кордоном через війну перебувало 5,2 млн українців, що на 300 тис. осіб більше, ніж було у січні 2024 року.
Про це повідомили у Центрі економічної стратегії.
Зазначається, що 3,7 млн з них покинули Україну через західні кордони; через територію РФ чи Білорусі до Європи виїхало близько 239 тис. українців (0,2 млн); ще 1,3 млн українців, за даними ООН, стали біженцями в Росії чи Білорусі.
Згідно з дослідженням ЦЕС, усе менше українців планують повертатись, зараз на це готові 43% українських біженців. Раніше ця частка становила 52% (січень 2024) та 74% (грудень 2022).
Відео дня
"За нашими оцінками, навіть після завершення війни за кордоном можуть залишитися від 1,7 до 2,7 млн українців. Це суттєво вплине на економіку, яка щороку може втрачати від 5,1% до 7,8% ВВП", - йдеться у повідомленні.
Переважна більшість біженців - це жінки (найбільше віком 35-44 років) та діти. За даними Євростату, найбільше українських біженців у Німеччині (27%) та Польщі (23%). При цьому з січня 2024 року значно зросла частка дорослих чоловіків за кордоном:
"З кінця 2022 року структура українських біженців за кордоном зазнала значних змін. Тоді як на початку війни жінки та діти складали переважну більшість біженців, зараз суттєво зросла частка дорослих чоловіків. Хоча відносну більшість (44%) все ще складають дорослі жінки, частка дорослих чоловіків станом на грудень досягла 27%, збільшившись на 9 в.п. порівняно з січнем 2024", - зазначила старша економістка ЦЕС Дарія Михайлішина.
Фахівці зазначають, що для більшості українських біженців (53%) стимулом повернутися є остаточне закінчення війни з відновленням авіасполучення.
Читайте також: У Львові дітям можуть безкоштовно встановити інсулінові помпи
Іншими вагомими чинниками є: вищий, ніж зараз, рівень життя в Україні (наприклад, в освіті, медицині, боротьбі з корупцією тощо) - 46%; можливість знайти добре оплачувану роботу - 33%; припинення бойових дій та повітряних ударів по місту, в яке планують повернутися - 31%; припинення бойових дій у рідному регіоні - 24%.
varta1.com.ua: Новини

На переговорах категорично не можна обговорювати скорочення ЗСУ, це єдина гарантія існування України, - політик Палатний
Під час майбутніх перемовин в жодному разі не можна обговорювати скорочення Збройних сил України та військово-промислового комплексу

Рютте не проти відновити відносини з Москвою після війни
Після завершення війни із росією хочуть крок за кроком відновити нормальні відносини

Залужний анонсував запуск паспортного сервісу для українців у Британії
Посол повідомив, що обговорив можливість залучення до роботи в паспортному сервісі українців із досвідом роботи з документами, які вже перебувають у Великій Британії
Найкоментованіше
- У Львові громадяни допомогли військовозоб'язаному втекти від ТЦК (ВІДЕО)
- Камери зафіксували, хто покинув військове авто у львівському парку (ВІДЕО)
- Стало відомо, хто розклеїв у Львові плакати із закликами до диверсій
- У Львові скасували акцію на підтримку трансгендерних людей (ВІДЕО)
- На війні загинув молодий Герой зі Львівщини
Найчитаніше
- У Львові громадяни допомогли військовозоб'язаному втекти від ТЦК (ВІДЕО)
- Камери зафіксували, хто покинув військове авто у львівському парку (ВІДЕО)
- Чорна звістка про загибель солдата з Львівщини прилетіла з Донеччини
- Стало відомо, хто розклеїв у Львові плакати із закликами до диверсій
- На війні загинув молодий Герой зі Львівщини
Коментарі