Вселенський Патріарх Варфоломій закликав святкувати Великдень одною датою вже наступного року

Патріарх Варфоломій закликав до спільної дати святкування Великодня християн східного і західного обрядів

фото: РБК-Україна

Вселенський Патріарх Варфоломій закликав до спільної дати святкування Великодня християн східного і західного обрядів, повідомляє РБК-Україна.

Патріарх Варфоломій висловив сподівання, що домовленість про спільну дату діятиме вже наступного року.

«Молимо Господа Слави, щоб прийдешнє святкування Пасхи наступного року - 20 квітня за обома календарями, не було просто випадковим збігом, а стало початком єдиної дати її святкування як для східного, так і для західного християнства», - сказав він.

Водночас Патріарх зауважив важливість даного питання у світлі майбутнього 1700-річного ювілею у 2025 році, що знаменує скликання Першого Вселенського Синоду в Нікеї.

«Серед центральних обговорень було питання про встановлення спільних термінів проведення великодніх святкувань. Ми налаштовані оптимістично, оскільки з обох боків є добра воля і бажання. Бо, дійсно, скандально святкувати окремо унікальну подію єдиного Воскресіння Єдиного Господа!», - підсумував він.

Які свята залишаються незмінними

Варто зауважити, що навіть після переходу ПЦУ на новоюліанський стиль обчислюють дату Великодня, як і раніше. Це також стосується Вознесіння та Трійці (у народі Зелені свята).

Нагадаємо, 24 травня ПЦУ на архієрейському соборі в Києві ухвалила рішення перейти на новоюліанський календар з 1 вересня.

Читайте також: із 1 вересня УГКЦ і ПЦУ перейшли на новий церковний календар.

Зазначимо, що ПЦУ остаточно ще не перейшла на новий стиль, рішення мають затвердити на помісному соборі 27 липня. Проте парафії та храми можуть користуватися старим (григоріанським) календарем за бажанням.

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий

Читайте також