Вшанування та провокації: жертви Другої Світової із села Гута Пеняцька (фото, відео)
Поляки на Львівщині вшанували «жертв УПА та дивізії «Галичина» та повторили пропагандистські заяви про те, що «українські націоналісти вбивали людей, бо ті були поляками». У Бродівському районі, Львівської області, у неділю, 24 лютого, польська делегація та представники місцевої влади Львівщини вшанували мешканців села Гута Пеняцька, яких було вбито у Другій світовій війні. Як це відбувалося — у матеріалі видання «Вголос».
"Так, римо-католицькі, греко-католицькі та православні священики спільно відслужили службу за загиблими під час німецької військової операції. Близько сотні поляків, на чолі з держсекретарем канцелярії Президента Республіки Польща Анджея Дуди Адамом Квятковським, прибули у на поминальну акцію. Були присутні також і члени польського товариства «Гута Пеняцька».
Представники римо-католицької церкви попередили, що їхня акція не має політичного підґрунтя, їхньою метою є молитва. Проте, з боку польської делегації не обійшлось без звинувачень українців у «вбивствах людей тільки через те, що вони були поляками», — зазначено у повідомленні.
Під час вшанування поляків міністр Адам Квятковський зачитав листа від президента Польщі Анджея Дуди, в якому йшлося про те, що «у 1944 році від рук спільників нацистів загинули жінки, чоловіки, старці та діти». Він уточнив, що «беззбройні поляки стикнулись із озброєними військовими». У листі Дуди також йшлося про те, що вбивали «беззбройних поляків члени дивізії «Галичина» та УПА, які орудували на Волині, Подолі та львівських землях». Наголошувалось, що «українські націоналісти перетворили у попіл польські села, костьоли та вбили тисячі поляків через те, що їхньою єдиною провиною була польська мова і вірність традиціям та Вітчизні».
На заході був присутній і голова Львівської ОДА Олег Синютка. Він зазначив, що винними у вбивствах у Гуті Пеняцькій є «нацизм та комунізм», а український народ не причетний до того, що сталось.
«Мені дуже прикро, що через 75 років звучать звинувачення у бік українців. Вини нашого народу у цьому немає. Якщо є вина певних людей у тій трагедії, яка сталася у Гуті Пеняцькій, то я би дуже просив, щоб завжди слідували тим словам, які проголосили владики наших християнських церков — католицької , греко-католицької та православної: «Прощаємо і просимо прощення». Ця формула є найкращою, щоб пам’ятати про ті сторінки історії, які були», — сказав Олег Синютка.
Поруч із місцем вшанування жертв Другої світової війни розмістили стенд, де трьома мовами — українською, англійською та польською, йшлось про правдиву історію знищення Гути Пеняцької: «За словами старожилів, у часи Другої світової війни у Гуті Пеняцькій було організовано добре озброєну польську боївку, яка здійснювала напади на українців із довколишніх сіл. Зокрема, добре відомими є факти жорстокого вбивства директора Ясенівської школи Івана Вавріна та його дружини, а також пароха з Ясенова отця Мартина Балюти.
На початку 1944 року Гута Пеняцька стала базою і для червоних партизанів, які орудували у цій місцевості. У лютому 1944 року, після чергових диверсійних акцій, які здійснили польські бойовики, разом з червоними партизанами, німецьке командування надіслало розвідувальний патруль у терени поблизу Гути Пеняцької. Двоє німецьких військовослужбовців були захоплені польськими бойовиками та жорстоко закатовані. Німецькі нацисти спланували відплатну каральну акцію. 28 лютого 1944 року німецькі підрозділи зайшли у село та спалили хати разом з тими цивільними мешканцями, які не встигли чи не захотіли покидати рідні домівки. Варто наголосити, що довідавшись про каральну акцію червоні партизани та члени польської боївки покинули село, залишивши цивільних мешканців напризволяще.
Станом на сьогодні, невідома достеменна кількість загиблих і закатованих німецькими нацистами мешканців Гути Пеняцької, а також точне місце знаходження могил, у яких вони були поховані. Для визначення реальної цифри загиблих, необхідно провести пошуково-археологічні дослідження».
[gallery link=«file» ids=«108043,108044,108046,108050,108051,108052,108053,108054,108055,108056,108058,108059»]
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В ході реформи МСЕК окрім статусу інвалідності, в Україні запровадять статус працездатності
Мінсоцполітики працює над впровадженням нової системи соціального страхування – “єПотенціал”
Щоб заповнити вакансії в судах, відтепер від кандидатів не вимагатимуть володіти знаннями з усіх сфер права
На думку ВККС, це дозволить збільшити кількість бажаючих стати суддями
В Україні пришвидшують процедури накладення на ухилянтів обмеження у праві керування авто
Прискорюється обмін даними між ТЦК і Нацполіцією
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі