Встановлено нову граничну ціну на пальне для українських АЗС

Якою повинна бути максимальна вартість бензину та дизеля

Мінекономіки України опублікувало нову граничну вартість бензину та дизельного пального, від якої АЗС можуть встановлювати свою націнку.

Про це йдеться 18 березня на офіційному сайті відомства.

Середні розрахункові ціни для бензину становлять 28,87 гривень за літр, для дизельного пального — 2,05 гривень за літр. 

Таким чином, завдяки скасуванню Верховною Радою акцизу на пальне та зниженню ставки ПДВ до 7 % з 20 %, ціна на бензин на середину березня знижено на 10,1 грн/л, на ДП — на 7,9 грн/л.

З урахуванням граничних торговельних націнок максимальна ціна на «звичайний» бензин в роздрібних мережах не повинна перевищувати 33,42 грн/л, на «звичайне» дизпальне — 37,05 грн/л.

Востаннє ці дані оновлювалися декілька днів тому.

Додамо, що Кабмін зовсім нещодавно вніс зміни до формули розрахунку середньої ціни. Зокрема, до неї були включені логістичні та інші витрати мереж АЗС в розмірі 27 дол./т або плюс 66 коп./л (з ПДВ) до вартості бензину і 73 коп./л (з ПДВ) — до ДП. Зокрема, були ухвалені зміни урядової постанови № 1236 від 9 грудня 2020 року. Згідно з новою редакцією документа, на період дії карантину встановлені граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного пального (не вище 7 грн/літр) і бензину (не вище 5 грн/літр).

 Від кінця лютого 2022 року їх знижено до 5 грн/літр та 4,55 грн/літр, відповідно.

Читайте також