Встановили рекорд України: ужгородці з'єднали найдовший благодійний живий ланцюг (відео, фото)

1f3568008a271197
1f3568008a271197

В Ужгороді на вихідних встановили рекорд України. Тут зробили найбільший живий замкнений ланцюг. Про це розповів представник реєстру Книги рекордів України Павло Горішевський, пише Суспільне


За словами співорганізатора, захід організували, щоб зібрати гроші для Павла Мотички з Міжгірщини. Хлопчику встановили діагноз спінальна м’язова атрофія, при якій дитина перестає спочатку рухати руками й ногами, далі не може ковтати, а на наступній стадії — дихати. Аби хлопчик одужав, треба один укол вартістю понад два мільйони доларів.


Реєструвати учасників заходу розпочали о 15 годині. Для цього на набережних розмістили намети. У них також збирали гроші для лікування Павла Мотички – хлопчика, якому поставили діагноз Спінальна м’язова атрофія. За словами співорганізатора Олександра Ляхіна, фіксованої ціни для участі в живому ланцюзі не було.


[gallery link=«file» ids=«295122,295123,295124»]

"Навіть якщо немає змоги, то може людина просто долучитись без внеску. Але, як бачимо, то люди кидають і по 500, і навіть 2000 були внески. Даною акцією ми би хотіли перш за все, звичайно, долучитися до збору коштів, долучити щонайбільше людей, щоб зібрати гроші. Друга мета – це звернути увагу влади на дітей з діагнозом СМА, оскільки лікування з’явилося відносно недавно і донедавна у таких дітей не було шансів жити. А на сьогодні уже з’явилася ін’єкція, яка коштує 65 мільйонів гривень. І одна ін’єкція просто врятує життя хлопчика", — сказав Олександр Ляхін.


Близько 16:30 учасники почали формувати живий ланцюг. Вони взялися за руки, через два мости – пішохідний та міст Масарика – та об’єднали набережну Незалежності та Київську набережну. Після цього представник Національного реєстру рекордів України Павло Горішевський пройшов вздовж живого ланцюга, щоб підрахувати кількість учасників. Понад дві тисячі людей зробили замкнений живий ланцюг в Ужгороді. Павло Горішевський зафіксував рекорд.


За його словами, до заходу долучилися 2 437 учасників і це є Національний рекорд України.


Свідоцтво про встановлення рекорду вручили Павлу Мотичці та його батькам. Мати хлопчика Марія Мотичка каже: її сину потрібно один раз вколоти препарат, щоб він одужав.


"Ми збираємо гроші на дороговартісний укол, який коштує понад два мільйони доларів. Нам вдалось зібрати понад 14 мільйонів гривень. Укол потрібно зробити до 2 років. Павлику вже 1 рік 10 місяців. У нас часу залишилося зовсім мало", — сказала мама Павла Мотички.


За словами Олександра Ляхіна, на заході також продавали солодощі та ягоди. Зібрані гроші передадуть родині хлопчика.