Втеча ексдепутата Комарницького під прикриттям авто «Вантаж 200»: подробиці та реакція правоохоронців

Колишньому депутату допомагали втекти за кордон працівники СБУ і поліції

Колишній депутат Київради Денис Комарницький зміг нелегально перетнути кордон із Румунією завдяки допомозі правоохоронців. За організацію втечі він заплатив 10 тисяч доларів. Водночас у СБУ наголосили, що до цього причетні позаштатні працівники, які на момент подій вже були звільнені.

За даними журналістів “Української правди”, у втечі Комарницького брали участь:

  • четверо осіб із посвідченнями СБУ,
  • двоє співробітників Управління стратегічних розслідувань (УСР) Нацполіції в Закарпатській області,
  • один місцевий депутат.

За інформацією спецслужби, ці позаштатні працівники вже не мали стосунку до СБУ, а співробітників УСР після викриття звільнили та оголосили їм підозру.

Ексдепутата везли до кордону у спеціально підготовленому кортежі. Одна з машин – камуфльований бус із табличкою “200”, яка зазвичай використовується для перевезення загиблих військових. Це мало допомогти уникнути перевірок.

Зі слів свідка, Комарницького забрали з котеджного містечка у Києві на двох Toyota Land Cruiser без зареєстрованих номерних знаків. Випереджав їх згаданий бус, що виконував функцію розвідки, перевіряючи ситуацію на дорозі та можливі блокпости.

Під час поїздки Комарницький майже не розмовляв, а спілкувався виключно через телефон. На одній із заправок він купив собі сік, пляшку горілки та хот-дог. Прибувши в Хуст, ексдепутат був незадоволений місцевим інтернетом і ретельно вибирав готель, у якому зупиниться.

Через чотири дні перебування на Закарпатті Комарницький дістався Ужгорода, де зустрівся із місцевим депутатом, після чого перейшов кордон та попросив притулку в Румунії.

Реакція правоохоронних органів

Пресслужба СБУ у коментарі Фокусу повідомила, що фігуранти справи були позаштатними працівниками менше ніж п’ять місяців і жодних офіційних виплат від відомства не отримували. Їхній статус скасували ще на початку лютого 2025 року, тобто до моменту, коли Комарницький покинув Україну.

У Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції підтвердили звільнення двох співробітників УСР, яким оголосили підозру. Також відсторонено керівника територіального управління.

“Ми суворо засуджуємо будь-які прояви корупції. Принцип нульової толерантності діє без винятків. Ми тісно співпрацюємо з антикорупційними органами, щоб виявити та покарати всіх причетних”, – наголосили в пресслужбі Нацполіції.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

В
Віра

Як тільки стають відомі злочини за участю поліції, СБУ так зразу відмазка, -- звільняють заднім числом цих злочинців і стають ,,чистенькими,, ті керівники, в яких теж рила в пушку.Мають нас за дурнів .

І
Ігор

Всі при "ділі"...всі посприяли..-."подельніікі",одна шайка...всім повістки ..хай покажуть як люблять...на фронт!!!!

Читайте також