Втішний прогноз: у Міноборони розповіли про терміни звільнення Криму

Війна може закінчитися до кінця весни 2023 року

ФОТО: ілюстративне

Розв’язана росією війна проти України може закінчитися до кінця весни 2023 року, а ЗСУ можуть зайти до Криму вже до кінця грудня поточного року.

Таку заяву зробив заступник Міністра оборони України, генерал-майор у відставці Володимир Гаврилов в інтерв’ю британському телеканалу «Sky News».

«Всередині українського суспільства є рішення, що ми йдемо до кінця», — заявив він.
Генерал додав, що Україна ніколи не перестане битися до перемоги, навіть враховуючи загрозу ядерного удару РФ: «Це не є загрозою, яка зупинить нас від продовження нашої боротьби».

При цьому саму загрозу ядерного удару Гаврилов вважає низькою.

Говорячи про можливість швидкого звільнення Криму, Гаврилов заявив: «Ви знаєте, існує феномен, який називають «чорний лебідь». З’являється несподівана подія для розрахунків, яку ніхто не очікував. Тому, я вважаю, що росія може зіткнутися з «чорним лебедем» всередині країни. І це може посприяти нашому успіху з Кримом».

Також він сказав, що ще існує військовий варіант звільнення Криму з певним поєднанням сил, ресурсів і не тільки.

«Для прикладу, ми можемо зайти в Крим до кінця грудня», — заявив Гаврилов і додав, що це можливо, і такий сценарій не виключається.

При цьому у нього уточнили, яка подія має відбутися в росії, що свідчила б про феномен «чорного лебедя».

«Путін зникне. Наприклад, з якоїсь причини. Фізично чи політично, для прикладу. Або з кимось із його оточення щось станеться», — сказав Гаврилов.

Також заступник міністра оцінив, чи покинуть російські війська територію України до 24 лютого 2023 року.

«Я думаю, будучи реалістичним, ми повинні як військові слідувати сценарію, за якого нам знадобиться певний час, аби наростити певні резерви. Також росія продовжить надсилати масу людей (на фронт). І, звичайно, у цьому випадку, війна займе певний час. Але моє відчуття, що до кінця весни ця війна завершиться», — підкреслив Гаврилов.

Також нагадаємо, у Міноборони дали прогноз щодо термінів війни та ядерного удару росії.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк