«Вусатий білорус відчув, що пахне смаженим»: білоруський опозиціонер про плани Лукашенка

Лукашенко може кардинально змінити свою позицію

Найближчим часом самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко може кардинально змінити свою позицію щодо війни в Україні. Про це написав білоруський опозиціонер, експерт Української інституції майбутнього Ігор Тишкевич. 

У Мінську почали здогадуватись, що війна Росії проти України провалилася. У Білорусі відбулося одразу декілька суттєвих політичних зрушень.

«Щось мені підказує, що незабаром Лукашенко заспіває, як він готовий допомагати Україні у відновленні. Принаймні, є декілька цікавих новин, які вміщуються за 2 дні», — написав Тишкевич.

Він зазначив, що з Білорусі поступово почали виводити наземне угруповання армії РФ, а також авіацію.

Наразі, на її території залишилися в основному ракетні війська, які продовжують обстрілювати українські міста.

Раптові зміни відбулися й із цензурою у ЗМІ. Так, як зазначає експерт, одразу декілька видань опублікували новини із прямим посиланням на заяви міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук, а також радника голови Офісу президента Михайла Подоляка.

Cайт агентства «БелТА», який раніше блокувався білоруською стороною для України, тепер почав відкриватися навіть без використання VPN. Крім того, зазначає експерт, офіційний Мінськ зняв обмеження на виїзд із країни для громадян Білорусі.

«Одним словом, у Путіна поки що все йде зовсім не за планом. І один вусатий білорус, який і раніше відчув, що пахне смаженим, почав крутитися як на сковорідці», — вважає Тишкевич.

Читайте також