«Викрила розкрадання»: військова, яку побили на Одещині, розповіла подробиці конфлікту

na-vidkryttya-e1572624997997
na-vidkryttya-e1572624997997

Військовослужбовицею, яку побили від Одесою, виявилася рядова Наталія Куліш. Тілесних ушкоджень жінці завдала товаришка по службі — Віра Загороднюк.

Потерпіла заявила, що у неї виник конфлікт із командуванням частини через корупцію у підрозділі, передає «Радіо Свобода».

Зазначається, що Куліш служить у військовій частині А-3438 в селищі Красносілка Лиманського району. Це нещодавно створена військова частина — Регіональний центр радіоелектронної розвідки ОК «Південь» Сухопутних військ Збройних Сил України.

Унаслідок побиття в неї струс головного мозку та вибиті два передні зуби. Зараз постраждала проходить лікування у Військово-медичному клінічному центрі Південного регіону України в Одесі.

Інцидент стався ще 14 грудня.

«Нас відправили шити тенти на машини. Віра заявила, що не буде шити тенти та поїде додому, їй нібито важко це робити. Я почала обурюватися, зав’язався конфлікт, вона почала мене лаяти, а потім вдарила по зубах і вибила два. Синець на обличчі я замазувала, а зуби приклеїла і так ходила до 19 грудня. Потім поїхала до військового шпиталю», — розповіла Куліш.

За словами військовослужбовці, очевидцем конфлікту був старший лейтенант, командир роти Михайло Савічев, який ніби сказав їй, що вона нікому нічого не доведе.

«Після цього я звернулася до заступника начальника із тилу Ангелюка і розповіла, що мене побили. Він сказав, що мене спишуть і повністю звільнять з армії і почав погрожувати, що далі служити я не буду. Також сказав, щоб я нікому не повідомляла про цей інцидент і щоб у госпіталь не зверталася, адже ніхто нічого не зможе довести», — розповіла Куліш.

За словами Куліш, конфлікти у підрозділі в неї почалися одразу — з квітня 2019 року. Вона служить кухарем, але, за її словами, їй доводилось працювати різноробочим, зокрема, ремонтувати приміщення, виконувати будівельні роботи. З самого початку вона почала говорити про корупцію в підрозділі, але заяву до військової прокуратури не написала — через тиск і погрози.

«Я почала говорити про розкрадання сухих пайків, про те, що збирають з нас гроші, по 100-150 гривень на місяць, невідомо на що. Мене викликав заступник командира частини з тилового забезпечення Дмитро Ангелюк та заявив, що «я або служу, або не служу» і погрожував звільнити мене за станом здоров’я», — говорить Куліш.Нагадаємо, що в середу, 25 грудня, став відомим факт побиття жінки-військовослужбовця в одній із військових частин у Одеській області.

За словами міністра оборони України Андрія Загороднюка, в Одесі з робочим візитом перебуває його заступник Іван Руснак, який з’ясовує ситуацію на місці.