Вилучали мобільні, обмежували волю, тримали силоміць: справу «реабілітаційних центрів» на Львівщині скеровано до суду (ФОТО)

WhatsApp-Image-2021-03-24-at-12.33.03
WhatsApp-Image-2021-03-24-at-12.33.03

Справу про позбавлення волі людей в псевдореабілітаційних центрах скеровано до суду. Про це сьогодні повідомили у пресслужбі прокуратури у Львівській області.

«Прокурори Львівської обласної прокуратури до суду скерували обвинувальний акт стосовно 10 членів злочинної організації з міжрегіональними зв’язками за фактами незаконного позбавлення волі осіб, створення та участі у злочинній організації (ч. 4 ст. 28 — ч. 36 ст. 146, ч.ч. 1,2 ст. 255 КК України)», — йдеться у повідомленні.Нагадаємо, що члени злочинної групи на території Львівської та Івано-Франківської областей організували роботу псевдореабілітаційних центрів, де, під виглядом надання платних медичних послуг з лікування від алко- та наркозалежності, незаконно утримували та експлуатували осіб залежних від психоактивних речовин (наркотичних засобів, психотропних речовин та алкоголю).


Як встановили в ході розслідування, до людей застосовували психологічне та фізичне насильство, обмежували можливість вільного пересування, забороняли вільно залишати приміщення та територію центру.Також додамо, що оскільки деякі «пацієнти» не бажали добровільно «лікуватися», працівники утримували їх у центрах проти волі, а також використовували їх примусову працю.

Окрім того, деяких «пацієнтів» помістили у заклади примусово та доправили туди силоміць, — при цьому оплата за «лікування», яку вносили їх родичі, становила від 8 до 12 тисяч гривень на місяць.


У «пацієнтів» вилучали мобільні телефони, а за спроби самовільно залишити приміщення центрів для них були передбачені покарання. Психологічне та фізичне насильство щодо утримуваних застосовувалось і за інші порушення так званих «правил перебування у лікарні».