Винних знайдуть: у мерії пояснили, чому дороги Львова перетворилися на ковзанку

Сьогодні, 17 січня, у Львові, зранку, на багатьох вулицях тротуари були слизькими — без слідів піску або реагентів. Подібна ситуація також спостерігалася у попередні два дні, оскільки вдень температура повітря була плюсовою, натомість вночі опускалася нижче нуля. Містяни масово скаржились на «Гарячу лінію міста» на те, що ходити тротуарами неможливо, а комунальників не видно.

«Tvoemisto.tv» з’ясувало, чому склалась така ситуація та хто за це може бути покараний. Начальник управління інженерного господарства ЛМР Олександр Одинець визнає, що зранку на хідниках були «певні недоліки». Каже, у кожному конкретному випадку потрібно звертатись на «Гарячу лінію міста»: або за телефоном 1580, або у «Facebook», або через сайт ЛМР.

«Ми стараємось на кожне повідомлення реагувати. Я зранку був у Шевченківському і в Галицькому районі, проблеми були, я бачив, звернув увагу райадміністрації, вони мають посипати. У кожному конкретному випадку ми реагуємо, двірники і посипальна техніка працюють. Ну, пішов трошки перепад температури», — каже Олександр Одинець.

Читайте також: Помстилися за непосипані дороги: у Житомирі активісти засипали мерію піском (ВІДЕО)

У відповіді на запитання про те, чому ж не видно результату роботи двірників, коли більшість львів’ян зранку добираються на роботу і навчання, він послався на температуру повітря.

«Якщо двірник працює о 5 ранку, то ви навряд чи бачите, що він працює. Двірник посипав реагентом тротуар, все розчинилось, але вдарив мороз — і до 9–10 ранку воно знову замерзло», — пояснює чиновник.

Щодо ефективності реагентів каже, що з ними все гаразд, просто «є певні ділянки, де були проблеми». Нагадаємо, у центральній частині міста — Галицькому районі — цьогоріч використовують експериментальні протиожеледні реагенти — хлорид кальцію і хлорид магнію, на які витратили 4 млн грн. У міськраді кажуть, що про ефективність цих речовин зможуть сказати лише по завершенні сезону.

Двірники, за словами Олександра Одинця, працюють в основному з 5 ранку. Якщо є потреба — то виходять і впродовж дня. Але так буває переважно під час сильних снігопадів. Він зазначає, що всього у Львові працюють 2390 двірників, їхній середній вік — 57 років.

«Слизькі тротуари — це питання здоров’я мешканців. Зранку були недоліки, і ми активно працюємо, щоб їх усувати. Розбиратись в усьому будуть районні адміністрації, які вивчать кожну скаргу по своїй території. Коли буде виявлено конкретного відповідального, тоді буде відповідне дисциплінарне стягнення», — обіцяє чиновник.

Водночас, травматологи кажуть, що ситуація загалом спокійна. Наприклад, у травмпункті № 1, що на вулиці Виговського, сьогодні, станом на 13:00 год., було четверо постраждалих від падінь на слизьких хідниках. Лікар травмпункту сказав «Tvoemisto.tv», що це не багато, як для зими.

Додамо, аби отримати матеріальне відшкодування за травму через непосипані хідники, людині потрібно написати заяву в поліцію, щоб зафіксувати факт падіння, перелому чи травми, а потім звернутись у травмпункт для діагностики ступеня травми. Обов’язковою умовою для того, щоб вам відшкодували гроші, є усі квитанції за медикаменти, які постраждала особа придбала для лікування. Якщо травми дуже серйозні, то посадові особи, які несуть відповідальність за слизькі вулиці, можуть понести кримінальну відповідальність. 

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. У Львові громадяни допомогли військовозоб'язаному втекти від ТЦК (ВІДЕО)
  2. Військові на Львівщині отримали більше мільйона 20-грамових стіків з розбавленим медом (ВІДЕО)
  3. Камери зафіксували, хто покинув військове авто у львівському парку (ВІДЕО)
  4. У Міносвіти запропонували декрет тривалістю 3 місяці для молодих мам
  5. Львівський суд виніс вирок чоловіку за ухилення від мобілізації через релігійні переконання

Найчитаніше

  1. У Львові громадяни допомогли військовозоб'язаному втекти від ТЦК (ВІДЕО)
  2. Військові на Львівщині отримали більше мільйона 20-грамових стіків з розбавленим медом (ВІДЕО)
  3. Камери зафіксували, хто покинув військове авто у львівському парку (ВІДЕО)
  4. 59-річна жінка з Хмельниччини найняла кримінальних авторитетів, аби владнати спір щодо розподілу майна з колишнім чоловіком
  5. Підтверджено загибель молодого Героя зі Львівщини, який з 2024 року вважався безвісти зниклим